spot_img
spot_imgspot_img
27.9 C
İstanbul
Salı, 23 Temmuz 2024

Ortadoğu pazarında büyümeyi sürdürüyor

Seçtiklerimiz

Artık, Suudi Arabistan Havayolları’nın yıllık 20 milyon insanı ağırlayan uçuşlarındaki yemekler Ravika ile tatlandırılacak.

Dünya üzerinde 75 ülkeye zeytinyağı ihracatı gerçekleştiren Ravika, Türkiye’nin rekabet üstünlüğü sağlayabileceği pazarlarda hızlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

2 YILLIK ANLAŞMA

Keskinoğlu, şimdi de Ortadoğu’nun en büyük pazarlarından Suudi Arabistan’da yaptığı çalışmalara bir yenisini Ravika için ekledi. Ülkenin en büyük havayolu şirketi olan Suudi Arabistan Havayolları ile 2 yıllık anlaşma imzalayan Ravika, Suudi Arabistan Havayolları’nın Mekke ve Medine dahil tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında ikram edilecek. Ravika Sızma Zeytinyağı, Ocak ayından itibaren hem business, hem ekonomi sınıfları, hem de catering servislerinde kullanılacak.

Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, zeytinyağında ithalat ağırlıklı bir pazara sahip olan Suudi Arabistan’da, Türkiye’nin payını artırmak için yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Bu yıl Türkiye’den Suudi Arabistan’a yapılan zeytinyağı ihracatında önemli artış beklediklerinin altını çizen Keskinoğlu, "Suudi Arabistan’da zeytinyağı tüketimi her yıl artıyor ve pazar gün geçtikçe büyüyor.

Biz Suudi Arabistan’a 2008’den beri ihracat yapıyoruz. Zeytinyağı bölge için hala yeni bir kültür sayılabilir ama tüketim istikrarlı bir şekilde artıyor. Hedefimiz, ülkede önemli üstünlüğe sahip olan İtalya ve İspanya’nın hakimiyetini azaltmak.

Bunun için de, havayollarından marketlere kadar her platformda tanıtım çalışmalarımızı hızlandırdık, kısa vadede pazardaki payımızı büyük ölçüde artıracağız" dedi. Birçok uluslararası havayolu firmasıyla benzer görüşmelerin sürdüğünü belirten Keskinoğlu, hem Ravika’nın hem de Türkiye’nin tanıtımı için çeşitli ülkelerde Türkiye Ticaret Ataşelikleri ve Türk konsoloslukları ile yoğun çalışmalar yapıldığının da altını çizdi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika