spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Lufthansa A380 uçaklarıyla rezarvasyona hazır

Seçtiklerimiz

Yolcular Lufthansa A380 uçaklarıyla gerçekleşecek seferler için artık rezervasyon yapabilecek ve kısa süre sonra yeni uçaklarla seyahat etme olanağına ulaşacaklar. Dünyanın en büyük yolcu uçağının hizmet vereceği kıtalararası uçuşlar için rezervasyonlar başladı. Yeni A380 tipi yolcu uçağı Frankfurt-Tokyo hattındaki seferine 11 Haziran tarihinde başlıyor ve şimdiye kadar bu hatta kullanılan Boeing 747-400 tipi uçakların yerini alıyor. Lufthansa havayollarına teslim edilecek olan ilk A380 uçağı başlangıçta Salı, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada üç gün Frankfurt ve Tokyo Narita havalimanı arasında hizmet verecek.  “Frankfurt am Main” adını taşıyan uçak LH 710 sefer sayısıyla uçacak. Tokyo çıkışlı Frankfurt seferleri ise (LH 711) Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri düzenlenecek. Lufthansa’nın ikinci A380 uçağını teslim almasını takiben 4 Ağustos tarihinden itibaren bu hatta günlük seferler başlatılacak.

       

En son planlamalara göre, 25 Ağustos tarihinden itibaren Lufthansa’nın üçüncü A380 uçağı Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada üç kez Frankfurt çıkışlı Beijing seferlerine başlayacak. Beijing’ den dönüş ise gidiş seferlerini takip eden günlerde gerçekleşecek. Bu hattaki günlük uçuşların ise dördüncü A380 uçağının teslim alınmasını takiben Ekim ayı sonundan itibaren başlatılması planlanıyor. 25 Ekim tarihinden itibaren ise haftada üç kez olmak üzere (Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri) A380 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek Frankfurt-Johannesburg seferleri başlayacak. Güney Afrika çıkışlı Frankfurt seferleri ise gidişi takip eden günlerde yapılacak.

       

Airbus A380 uçaklarında Lufthansa’nın hizmet sınıflarına göre toplam 526 koltuk bulunuyor. Uçağın üst katındaki yer alan ve sekiz geniş koltuk sunan First Class yolculara çok özel hizmet sunuyor. Yine üst katta yer alan 98 koltuklu Business Class ve alt katta bulunan 420 koltuklu Economy Class umulmadık bir konfor ve geniş mekan sunuyor.
         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika