spot_img
spot_imgspot_img
7.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Kolombiya ve Panama’ya yeni kabinli uçak

Seçtiklerimiz

 Türk Hava Yolları (THY), Latin Amerika’ya uçan Airbus tipi uçaklarının kabinlerini yenileme planı çerçevesinde ilk adımını Kolombiya-Panama hattıyla attı.
 
Dünyada en çok ülkeye uçan bayrak taşıyıcı havayolu şirketi THY’nin, Boeing ile kanat açtığı Brezilya-Arjantin hattının ardından Latin Amerika’daki diğer hedeflere uçtuğu Airbus uçakların kabin yenileme çalışmaları sürüyor.
 
THY’nin Kolombiya, Panama ve Venezuela Müdürü Cemal Kaya, AA muhabirine çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Kaya, Airbus A-330 200 tipi uçakların kullanıldığı bölgede ilk olarak Kolombiya-Panama hattında hizmet veren uçağın yenilendiğini belirtti.
 
THY’nin 13 saati aşan yolculuk süresiyle en uzun uçuşlarından biri olan İstanbul-Bogota-Panama hattının yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Kaya, şunları söyledi:
 
"THY olarak bu hattı hizmete aldığımız günden bu yana hem ekonomi hem de ‘Business Class’ sınıfında yoğun ilgi görüyoruz. Büyüme potansiyeli bulunan bu hatta, Business Class yolcularına sağladığı internet imkanının yanı sıra tüm koltukları yenilenen ve daha rahat yolculuk sunan yeni kabinli uçakları alarak uzun uçuş süresinde müşterilerimize daha iyi hizmet vermeye başlamış olduk. Zaten yolculardan da bu konuda çok olumlu geri dönüşümler alıyoruz."
 
Kaya, "Diğer Airbus A-330 200 tipi uçaklardaki çalışmaların tamamlanmasıyla daha konforlu uçuş hizmetini Küba-Venezuela yolcularına da vermeye başlayacağız." diye konuştu.
 
THY, Uçak Koltuk Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından üretilen koltukların takıldığı ilk uçağı olan Boeing 777-300ER’yi mayıs ayının sonunda teslim almıştı.
 
– THY’nin bölgedeki ilişkileri olgunlaşıyor
 
Bölgedeki yerel otoriteler, seyahat acenteleri ve turizm şirketleri ile ilişkilerin iyice olgunlaşmaya başladığını dile getiren Kaya, THY’nin sağladığı kaliteli hizmeti Latin Amerikalılara anlatmak için sektörün önemli gazetecileri başta olmak üzere bulundukları her platformda tanıtım faaliyetlerine ağırlık verdiklerini anlattı.
 
Kaya, "Kolombiya ve Panama Latin Amerika’nın önemli aktarma merkezleri, bu iki ülkenin Star Alliance üyesi olan havayolu şirketleri Avianca ve Copa Airlines ile oluşturduğumuz iş birliği sayesinde Latin Amerika’yı Bogota ve Panama üzerinden dünyaya bağlamak istiyoruz." dedi.
 
– Türkiye’nin görünürlüğü artıyor
 
Kaya, THY’nin, ticari başarısının yanı sıra Türkiye’nin ilişkilerini ve etki alanını genişletmesine de yardımcı olduğunu vurguladı.
 
Türkiye’nin Kolombiya’da başta Bogota Büyükelçiliği olmak üzere Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Turkish Petroleum Internation Company Ltd. (TPIC) gibi kurumlarla son dönemde görünürlüğünün arttığına dikkat çeken Kaya, "Anadolu Ajansının da Kolombiya’da İspanyolca yayına başlamış olması Türkiye’nin hem bu ülkede hem de Latin Amerika’daki görünürlüğüne büyük katkı sağlayacaktır." İfadesini kullandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika