spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Pazartesi, 26 Şubat 2024

KKTC’de yeni havayolu firması için çalışmalar hızlandı

Seçtiklerimiz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, havayolu şirketi kurma konusunda Türkiye’den bazı şirketlerle görüştüklerini belirtti. Arıklı, “Biz sermaye koymayacağız. Sermayeyi sağlayacak bir şirketle anlaşacağız” dedi.

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kıbrıs TV’de yayınlanan bir programa katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE’DEN BAZI ŞİRKETLERLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Havayolu şirketi kurma konusunda Türkiye’den bazı şirketlerle görüşmelerinin olduğuna değinen Arıklı, “Bu benim en önemli projem olacak” diye konuştu.

Kıbrıs Postası’nın aktardığı habere göre Arıklı, yeni havayolu şirketini devlet olarak herhangi bir sermaye koymadan yapmayı planladıklarını belirterek, “Sermayeyi sağlayacak bir şirketle anlaşacağız” açıklamasında bulundu.

“YENİ ERCAN HAVALİMANI’NIN YAPIM ÇALIŞMALARI FİZİKİ OLARAK BİTTİ”

Yeni Ercan Havalimanı’nın yapım çalışmalarıyla ilgili de bilgiler veren Arıklı, havalimanının fiziki olarak bittiğini söyleyerek, “Teknik cihazlarımızı tamamlamamız ve Meriç’ten havalimanına elektrik çekmemiz gerekiyor” dedi.

Arıklı, Ercan Havalimanı’ndan devletin önemli bir geliri olduğunu vurgulayarak, “Yeni havalimanına geçildiğinde gelirlerimiz daha da artacak” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika