spot_img
spot_imgspot_img
17.2 C
İstanbul
Pazar, 21 Nisan 2024

Kaşif, Ercan’daki SMART Binası’nda incelemelerde bulundu

Seçtiklerimiz

Kaşif, Ercan Havalimanında yapılması planlanan yeni pist ile mevcut pistin güneyine yapılması öngörülen yeni yolcu binasının oluşturacağı sıkıntılar hakkında teknik rapor talep etti.

Ahmet Kaşif, ziyaretinde Hava Trafik Yönetim Merkezi ve Kule Meydan Kontrol Ünitesi’nde de incelemelerde bulundu, çalışanların sıkıntılarını dinledi ve yapılması planlanan yeni pist ve yolcu binası hakkında yetkililerden teknik bilgi aldı.

Kaşif, incelemelerinin ardından Sivil Havacılık Dairesi’nden ayrılmadan Hava Trafik Yönetim Merkezi’nde basına yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin de katkıları sayesinde tüm birimleri iyi donanımlı, çok modern bir Sivil Havacılık Binası’na sahip olunduğunu kaydetti.

Sivil Havacılık’taki görevlerin çok dikkat gerektirdiğinden yorucu olduğunu ancak çalışanların özverili bir şekilde görevlerini yaptığını kaydeden Kaşif, “Çalışma mekanları çok iyi ama çalışma saatleri biraz yoruyor…Daha verimli daha iyi çalışma ortamları yaratabiliriz. Bunları da konuşacağız” dedi.

Planlanan yeni terminal binası ve pist hakkında da teknik bilgi aldığını ifade eden Kaşif, terminal binasının mevcut pistin soluna yapılması ve yeni bir pistin yapılmasıyla karşılaşılacak olası sorunlar hakkında teknik rapor da talep ettiğini, konu hakkındaki görüşlerinin teknik personelin raporlarına dayanacağını söyledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika