spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Cuma, 8 Aralık 2023

Jet2, Dalaman uçuşlarını artıracak

Seçtiklerimiz

İngiltere’nin Londra kentinde gerçekleştirilen World Travel Market 2023 (WTM London) Fuarı’nda, Fethiye tanıtıldı.

Fuara Fethiye’yi temsilen katılan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, İngiltere’nin önde gelen havayolu şirketi Jet2 ile daha önce başlattıkları işbirliği kapsamında yaptıkları görüşmede İngiltere’den, Dalaman Havalimanı’na uçak seferlerinin arttırılması konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

FTSO önderliğinde İngiltere’nin önde gelen havayolu şirketi Jet2 ile başlatılan işbirliği çalışması kapsamında Başkan Çıralı ve beraberindeki heyet, Jet2 şirket yetkilileriyle fuarda kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdi.

Oldukça verimli geçen görüşmede İngiltere’den Dalaman Havalimanı’na uçak seferlerinin 2024 turizm sezonunda, 2023 yılına göre erken başlatılması ve geç sonlandırılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Anlaşma Fethiye ve Seydikemer Turizmine Önemli Katkılar Verecek”

Jet2 ile yapılan anlaşmanın Fethiye ve Seydikemer turizmine önemli katkılar vereceğini belirten Başkan Çıralı, “Jet2 ile yapılan görüşmeler neticesinde 2024 turizm sezonu için koltuk sayılarında artış yapılması konusunda anlaşmaya vardık.

Yeni sezonda uçuşlar beklenenden erken başlayacak. Uçak seferlerinin arttırılmasıyla birlikte Fethiye ve Seydikemer’de yeni turizm sezonu çok daha erken başlayacak ve geç kapanacak. Bu gelişme bölgemiz turizmine önemli bir katkı verecek.” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika