spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Cuma, 12 Temmuz 2024

İstanbul Jet, Fortune 500 Türkiye’de Yükselişini Sürdürüyor

Seçtiklerimiz

İstanbul Jet, Fortune 500 Türkiye’de 88. Sıraya Yükseldi

İstanbul Jet, Fortune 500 Türkiye 2023 Araştırması’nda 88’inci sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıl listede 94’üncü sırada bulunan İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri AŞ, bu yıl 6 basamak yükselerek 88’inci sıraya yükseldi. Şirketin CEO’su Hüseyin Latifoğlu, stratejik yatırımların hız kesmeden devam ettiğini ve Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu’da güçlü bir varlığa sahip olduklarını belirtti.

İstanbul Jet, Küresel Pazarda Büyümeye Devam Ediyor

Latifoğlu, Orta Avrupa’da depolama tesisi yatırımı yaparak yurt dışı satış hacmini artırmayı planladıklarını ifade etti. Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda 3 yıldır faaliyette olan bir tesisleri olduğunu belirten Latifoğlu, Dalaman Havalimanı’nda yatırım değeri 4 milyon avronun üzerinde olan jet yakıtı depolama tesisinin yaz sonunda tamamlanacağını ve bu tesisin faaliyete geçmesiyle sektördeki standartları yükselteceklerini söyledi.

İstanbul Jet, 2023’te 1 Milyar Dolar Ciro Elde Etti

Latifoğlu, 2023 yılında şirketin konsolide cirosunun 1 milyar doları aştığını ve 2022’ye kıyasla satış hacminin yüzde 40, cirosunun ise yüzde 21 büyüdüğünü kaydetti. 2024 yılında da yüzde 15’lik bir büyüme öngördüklerini belirten Latifoğlu, satışlarının yüzde 90’ının jet yakıtı, yüzde 8’inin kara yakıtı ve yüzde 2’sinin deniz yakıtı olduğunu açıkladı. Şirketin, 25’ten fazla ülkede çok uluslu petrol şirketleri, ulusal tedarikçiler, yerel rafineriler ve yer hizmetleri sağlayıcıları aracılığıyla hizmet verdiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika