spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

İş garantili kabin memurluğu eğitimi

Seçtiklerimiz

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri adıyla 100 kişilik kontenjanla faaliyet gösteren programın hedefi, havacılık sektörünün eğitimli iş gücü ihtiyacının karşılanması olarak belirtiliyor.

 

Kabin Memuru olmak isteyen adayların uçuşa uygunluk için gerekli psikolojik ve fiziksel yeterliliklerinin ölçülmesi amacıyla; ilki Eskişehir’de, ikincisi İzmir’de düzenlenen ön değerlendirmelerin üçüncüsü Nevşehir’de organize ediliyor. 06 Mayıs 2011 Cuma günü Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda yapılacak mülakatlar 09.00 -17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Ön değerlendirmelerde yeterli görülen ve YGS-5 türünde 140 ve üzeri puan almış olan bayan öğrenciler 2011 akademik yılı tercihler döneminde bu programı tercih edebilecek. THY tarafından verilecek iş garantisi için üniversite sınavından sonra düzenlenecek mülakatlara başvurabilecekler.

 

Yüksekokul, 2011 yılında 20 kişilik erkek öğrenci kontenjanı da talep etti. Bayan öğrencilere verilen istihdam garantisi dışında host olmak isteyen erkek öğrenciler de mesleğe uygunluk durumlarını öğrenmek üzere mülakata katılabilecek.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika