spot_img
spot_imgspot_img
13.6 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024

IATA’dan Lufthansa’ya Platinum Ödül

Seçtiklerimiz

Lufthansa, mobil servis hizmetlerinde birinci sırada yer alıyor
 
Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Lufthansa’nın mobil self-servis uygulamasındaki başarısını ‘Fast Travel Platinum Ödülü’ ile taçlandırdı.
 
IATA, ‘Fast Travel Program’ı ile yolcuların seyahatlerini daha keyifli hale getirmeyi hedefleyerek misafirlerinin seyahatlerini daha kolay gerçekleştirmesini ve bekleme sürelerini azaltmayı amaçlıyor. Ayrıca program check-in, bagaj check-in, belge kontrolü, uçuş transferleri, self-boarding ve bagaj teslim uygulamalarını da içeriyor. ‘Fast Travel Platinum Ödülü’ bu alanda müşterilerine mobil self-servis hizmetlerinin %80’ini sunarak havayollarının itibarını yükseltmesini sağlıyor. 
 
Lufthansa yolcularına dijital alanda sunduğu hizmetler ile sektörde her zaman öncü olmuştur. Örneğin, ‘Home Printed Bag Tag’ (evde basılabilen bagaj etiketi) ve ‘Smart Tag’ (elektronik bagaj etiketi) mobil biniş kartları ile uçuşlarla ilgili değişimlerin gerçek zamanlı bildirimleri sayesinde yolcuların zaman kazanmasını ve daha konforlu seyahat etmelerini sağlıyor.
 
Yolcular, Lufthansa ile seyahatleri sırasında ve öncesinde sunulan hizmetlerin %96’sını bireysel olarak kullanabiliyor. Bu sayede Lufthansa, IATA’nın dünya sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Lufthansa müşterileri, bu self-servis hizmetlerini dünya çapında kullanarak zamandan tasarruf edebiliyor ve seyahatlerini daha hızlı ve kolay gerçekleştirebiliyorlar.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika