spot_img
spot_imgspot_img
13.7 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Hitit, Animawings ile iş birliği anlaşması imzaladı

Seçtiklerimiz

Türkiye’nin %100 yerli ilk havacılık bilişim şirketi olan ve alanında dünyanın en büyük üçüncü teknoloji firması olan Hitit, Animawings ile iş birliği anlaşması imzaladı.

2020 yılında Romanya’da kurulan bir start-up olan Hitit, Animawings, ticari operasyonlarını havacılık regülasyonlarının elverdiği ölçüde başlatarak Romanya’nın üçüncü büyük tarifeli havayolu firması oldu.

Hitit, Animawings’e sağladığı hızlı hizmet ve teknoloji kurulumu sayesinde firmanın pandemi koşulları altında bile operasyona başlamasına katkı sağladı.

Yapılan anlaşma gereği Hitit; yolcu hizmet sistemleri, operasyonel planlama ve muhasebe alanlarında havayolu firmasının bütün iş süreçlerini Crane markalı yazılım çözümleri ile uçtan uça devreye aldı.

Animawings; rezervasyon, check-in, sadakat yönetimi ve müşteri hizmetleri gibi yolculara dokunan tüm işlemlerin yanısıra tarife planlama, gelir-gider muhasebesi gibi operasyonel ve finansal alanlarda da Hitit’in geliştirdiği yazılımlar sayesinde hizmet vermeye başladı.

Bunun yanısıra Romen havayolu firması, pandeminin ortaya çıkardığı yeni koşullara uyum sağlamak adına internet rezervasyon ve mobil uygulama gibi dijitalleşmenin kendini gösterdiği alanlarda da Hitit tarafından geliştirilen teknolojilerden faydalanıyor.

Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç yeni iş birliği hakkında şunları belirtti: “Avrupa’daki genişlememizin yeni ayağı Romen Animawings oldu.

Böylelikle Yunanistan, Almanya, Fransa’dan sonra Romanya’ya da yazılım ihracatı yapmaya başladık. Pandemi koşullarında devreye aldığımız bir diğer projemiz olan Animawings ile uzun soluklu bir şekilde çalışarak, Romanya havayolu sektöründe kalıcı bir teknoloji markası olmayı planlıyoruz.”

Animawings’in Ticari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tudor Constantinescu: “Uzun bir değerlendirme sonucunda IT partnerimiz olarak Hitit’i tercih ettik. Romanya’da start-up firması olarak güçlü bir başlangıç yapmak istediğimiz için Hitit’in esnek ve yüksek teknoloji içeren yazılım çözümleri bizim için tercih sebebi oldu.

Geçiş döneminde ve operasyona başladıktan sonra da Hitit ekibinin yakın ilgi ve alakası ile iş birliğimize devam ediyoruz. Hitit’in IT partnerliği sayesinde, günümüzün dinamik havacılık endüstrisinin ihtiyacı olan çevikliğe sahip bir havayolu olarak önümüzdeki dönemde çok iyi yerlere gelmeyi umuyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika