spot_img
spot_imgspot_img
24.2 C
İstanbul
Perşembe, 13 Haziran 2024

Havacılığı kadınlarımızla havalandıracağız

Seçtiklerimiz

DHMİ’nin ilk kadın Genel Müdürü Ocak, kuruluşunda bir ilki gerçekleştirerek, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Genel Müdürlük Merkez teşkilatında görev yapan 250 kadın çalışma arkadaşıyla kahvaltı etti.
 
Kahvaltıda yaptığı konuşmada DHMİ’nin kadınlara yönelik kolaylaştırıcı uygulamaları hayata geçirmeyi;  kadın çalışanına hak ettiği yeri, önemi ve desteği veren bir yaklaşımı “kurumsal insan kaynakları politikası” olarak benimsediklerini belirten Ocak, “Buradan hareketle teşkilatımızın her kademesinde kadın-erkek fırsat eşitliği bilincini güçlendirmeyi hayati bir sorumluluk olarak görüyoruz.” dedi.

 
“Hiç tereddüt etmeden bu vatan için seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kıymetli annelerine bu vesileyle bir kere daha sabır ve dayanma gücü temenni ediyorum.” Diyen Ocak’ın konuşmasından satır başları:
 
“Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Gününüzü kutluyorum, hepinize hoş geldiniz diyorum ve burada olan veya olmayan tüm bayan arkadaşlarımı sevgiyle muhabbetle selamlıyorum.

 
Sevgili arkadaşlarım bugün bir değişiklik yapalım dedik. Bir iddiamız var ya her şeyin ilkini yapalım diye,  bu da bir ilk olsun dedik. Çok kıymetli kadın mesai arkadaşlarımızla güzel bir kahvaltı yapalım, aramızda söyleşelim, muhabbet edelim,  ardından da mesaimize başlayalım istedik.

 
Gelmeden öncede bir konuşma yapsam mı yapmasam mı diye düşündüm. Nasıl olsa dedim mesajla Dünya Kadınlar Günü için hislerimi sizlerle paylaştım. O nedenle bunu bir konuşma olarak algılamayın, sadece şunu belirtmekle yetineceğim. Ben göreve başladıktan sonra yönetim kadrolarına atadığımız kadın arkadaşlarımızın sayısında ciddi bir artış gerçekleşti. Bundan sonra da yönetim kademelerimizde görev alacak kadın sayısı gün geçtikçe artacak. Bir iddiamız var. Diyoruz ki kadının elinin değdiği her şey daha güzel olur.
 
Havacılığı kadınlarımızla havalandıracağız 

Hep birlikte güzel günlere el ele yürüyeceğiz. Bugün bizim günümüz. Erkek kadın biz hepimiz bir aileyiz. Hepimiz bir bütünüz. İnşallah çok daha güzel günlerde önce ülkemize sonra kuruluşumuza güzel hizmetlerde bulunacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle sizi tekrar sevgiyle muhabbetle kucaklıyorum."

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika