spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Havaalanı Projesinden artık dönüş yok

Seçtiklerimiz

Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (OrduSİAD) tarafından organize edilen toplantıda işadamlarıyla bilgi alışverişinde bulunan Vali Düzgün daha sonra, işadamlarına seslendi.  

Ordu`nun turizm potansiyelinin gelecek için önemli bir yer teşkil ettiğini belirten Vali Düzgün, ilde turizmin gelişmesi amacıyla önemli çalışmalar yaptıklarını, bunlardan birinin de Ordu-Giresun Havaalanı Projesi olduğunu söyledi.

Artık Dönüş Yok

Vali Düzgün, "Havaalanı ile ilgili geçen hafta Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) Genel Müdürümüz ile görüştüm. Dün de Ulaştırma Bakanımız ile görüştüm. İhaleye 12 firma teklif verdi. Havaalanından artık dönüş yok, inşallah da bu yıl içinde inşaatı başlatılacak. İhale ile ilgili bir takım süreçler var. Süreç tamamlandığında ihale gerçekleştirilecek" dedi.

Yatırım Destek Ofisi Açılıyor

Vali Düzgün, Ordu`da ekonominin daha fazla canlanması için bir yatırım ofisinin kurulmasına ihtiyaç olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: "Bu konudaki çalışmalarımızı tamamladık. Ordu Valiliği bünyesinde Yatırım Destek Ofisi açılıyor. Kurulacak ofiste, çok iyi İngilizce ve Arapça bilen uzmanlar görev yapacak. Öncelikle Ordu`daki iş adamlarımıza yatırım yapacak alanlarla ilgili rehberlik yapacak. Bunun dışında Ordu dışından ilimize gelmek isteyen yatırımcıları yönlendirecek, teşvik edecek. Bu zamana kadar fındık ile ekonomisini ayakta tutan Ordu`da bundan sonra hepimizin beklentisi turizm konusunda da kentin ilerlemesidir. "

Vali Düzgün, ayrıca Çambaşı Kayak Tesisi projesinin de çok kısa bir sürede hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.

 

 

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika