spot_img
spot_imgspot_img
8.7 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

Hackerlar İşin Suyunu Çıkardı!

Seçtiklerimiz

Berlindeki bir grup hacker, internet yasaklarını ve sansür yasalarını aşmaya yönelik ilginç fikirlerini ortaya çıkardılar. Buna göre hackerlar, kendi uydularını yörüngeye göndererek yasakları aşmayı planlıyorlar.
 
Uzay tabanlı internet fikirlerini Hackerspace Global Grid olarak adlandıran hackerlar, gelecekte uzaya amatör bir astronot yerleştirmeyi de planlıyorlar. Grubun önündeki en önemli zorluk ise fon bulmak gibi görünüyor. Daha önce uzaya cihaz gönderen amatör girişimler bulunsa da, bunların durumunu izlemek ve uzayda kalmalarını sağlamak için sürekli fon akışı gerekiyor.
 
Nick Farr adındaki hacker, fikir için ilk destek çağrısında Ağustos 2011de bulunmuş ve şunları söylemişti: İlk hedef, uzayda sansürsüz bir internet yaratmak. İnterneti karasal birimlerin denetiminin dışına çıkaralım.
 
Uzay, sadece bir devlet tarafından denetlenmediğinden bu alanda sansürleme yapmak güç olabilir. Bu ise yasakların çiğnenerek internetteki yasadışı aktivitenin patlama yapması anlamına gelebilir. Bakalım hackerların bu konsepti gerçeğe dönüşebilecek mi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika