spot_img
spot_imgspot_img
8.6 C
İstanbul
Cuma, 1 Mart 2024

Germania ve DAT’ın uçuşları başlıyor

Seçtiklerimiz

Gazipaşa-Alanya’dan Germania ve DAT’ın uçuşları başlıyor
 
Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren havayolu şirketleri arasına Alman firması Germania ve Danimarka firması Danish Air Transport (DAT) da katıldı.
 
TAV Havalimanları açıklamasına göre, TAV tarafından işletilen Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan Germania’nın Bremen uçuşları ile Danish Air Transport’un (DAT) Kopenhag uçuşları başladı. Germania’nın Bremen’den saat 10.25’te Airbus A320 ile Gazipaşa-Alanya’ya gelen ilk uçuşunun ardından DAT’ın saat 12.10’da Airbus A320 ile gelen ilk uçuşu da su takı ile karşılandı.
 
Yolcular, TAV Gazipaşa ve havayollarının yetkilileri tarafından düzenlenen kokteyle katıldı.
 
Gazipaşa-Alanya’ya ilk kez uçuş gerçekleştiren Germania’nın Hamburg seferleri 3 Haziran’da ve DAT’ın Billund seferleri 30 Haziran’da başlayacak.
 
Germania, 1 Mayıs-25 Ekim tarihlerinde Gazipaşa-Alanya ile Bremen arasında salı ve perşembe günleri, 3 Haziran-28 Ekim tarihlerinde Hamburg’dan salı ve cuma günleri uçuşlar düzenleyecek.
 
DAT’ın uçuşları ise 1 Mayıs-6 Kasım tarihlerinde Gazipaşa-Alanya ile Kopenhag arasında her pazar, 30 Haziran-11 Ağustos tarihlerinde Billund’dan her perşembe gerçekleştirilecek. 
 
Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda toplam 13 havayolu şirketiyle 9 ülkede 24 destinasyona uçuş düzenleniyor. Gazipaşa-Alanya Havalimanı 2015 yılında yaklaşık 915 bin yolcuya hizmet sunarken 6 bin 510 uçuşa ev sahipliği yaptı.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, "Turizm sektörü temsilcileri ve sektörel paydaşlarımızla iş birliği içinde yürüttüğümüz tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin sonucu olarak havalimanımızda yeni havayollarını görmekten mutluluk duyuyoruz. Germania ve Danish Air Transport tarafından Bremen, Hamburg, Kopenhag ve Billund şehirlerinden düzenlenen uçuşların bölge turizmine hareketlilik getireceğine inanıyoruz. Havalimanımızın uçuş ağının büyümesi ve turizmin gelişmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika