spot_img
spot_imgspot_img
31.8 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Gaziantep Havalimanından flaş UFO açıklaması!

Seçtiklerimiz

Gaziantep’te uçuşlar, tanımlanamayan cisim (UFO) dolayısıyla iptal edildi. Gaziantep’de hava sahasında “tanımlamayan cisim” panik yarattı. Gaziantep Havalimanı’nda tüm uçuşlar durduruldu.

26 uçuş iptal edilirken NOTAM ilan edildi. Seferler 12 saat sonra tekrar başladı açıklaması yapılsa da bugün 14:30’da yapılması gereken uçuşların iptal edildiği görülüyor. Gaziantep Havalimanından flaş UFO açıklaması!

Gaziantep’te 00.30 sıralarında yaşanan olaya göre yaklaşık 9 bin feet (2.743 metre) yükseklikte, seyir halinde olan iki yolcu uçağının kokpit ekibi tarafından tanımlanamayan bir cisim tespit edildi. Pilotlar durumu Gaziantep Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne bildirdi. Tanımlanamayan cismin aynı zamanda hava trafik kontrolörleri tarafından da teyit edildiği öğrenildi.

Peki, Gaziantep’te uçuşlar ne zaman devam edecek? İşte, o detaylar

Gaziantep’te uçuşlar UFO uyarısı dolayısıyla durduruldu. Gaziantep’e inişi planlanan bazı uçaklar Şanlıurfa ve Adana Havalimanları’na yönlendirildi. Geceden bu yana Gaziantep Havalimanı’dan 13 kalkış, 13’ü iniş olmak üzere 26 sefer iptal edildi.

Gaziantep Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Başmüdürlüğü’nden alınan bilgiye göre NOTAM yayımlanmadığı öğrenilirken, ilerleyen saatlerde konuya ilişkin resmi açıklama yapılacağı belirtildi.

Öte yandan uçuşların iptal olması nedeniyle Gaziantep Havalimanı’nda yüzlerce yolcunun saatlerdir bekleyişi sürüyor.

UÇUŞLAR İPTAL EDİLDİ

Gaziantep’e inişi planlanan bazı uçaklar Şanlıurfa ve Adana Havalimanları’na yönlendirildi. Geceden bu yana Gaziantep Havalimanı’dan 13 kalkış, 13’ü iniş olmak üzere 26 sefer iptal edildi.

Gaziantep Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Başmüdürlüğü’nden alınan bilgiye göre NOTAM yayımlanmadığı öğrenilirken, ilerleyen saatlerde konuya ilişkin resmi açıklama yapılacağı belirtildi. Öte yandan uçuşların iptal olması nedeniyle Gaziantep Havalimanı’nda yüzlerce yolcunun saatlerdir bekleyişi sürüyor.

NOTAM nedir?

NOTAM (Notice to airman), uçuş harekatı ile ilgili görevlilere herhangi bir çalışma, hizmet, yöntem ya da tehlikenin varlığı ile her türlü değişikliklere ait bilgileri zamanında duyurmak için yapılan bir ikaz yayını.

Gaziantep’te uçuşlar 11.30’a kadar iptal edilmişti. Saat 11.30 sıralarında Gaziantep’ten seferler yeniden başladı.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yapacağı seferler için hazırlıklar tamamlandı. Uçakların kısa süre içinde Gaziantep’e hareket etmesi planlanıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika