spot_img
spot_imgspot_img
26.2 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

Gaün’de Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Kuruldu

Seçtiklerimiz

Prof. Dr. Coşkun, yaptığı yazılı açıklamada, "Sadece bölgemizin değil, ülkemizin ve Ortadoğu coğrafyasının önde gelen parlayan yıldızı Gaziantep Üniversitemizde yeni ufuklara doğru yol almaktayız. Üniversitemizde 3 yıl önce öğrenci alınan fakülte sayısı 5 iken, bu sayı bugün 15’e çıkmıştır.

Yeni eğitim anlayışlarıyla, toplumsal bütünleşmeyle, bilgiyi üretip hayatla sıkı ilişki kurarak üniversitemizin giderek kökleşmesine dair çalışmalarımız bütün hızıyla sürmektedir. Bu çerçevede uzunca bir süredir kuruluş çalışmaları devam eden Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemiz 08 Mart 2012 tarih ve 28227 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kararla kurulmuş bulunmaktadır.

Gerek sivil havacılık gerekse uzay teknolojileri açısından Gaziantep’in merkez olmasına önemli destek ve kaynak oluşturacak olan bu fakültemizle yeni ve güzel bir adımı daha gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Yeni fakültemizin hayırlı olmasını diliyor ve bu konuda herkesin katkı ve desteklerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika