spot_img
spot_imgspot_img
11.2 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Fethiye’de Uçuş Yönergesi Bilgilendirmesi

Seçtiklerimiz

Türk Hava Kurumu, 2011 yılında yürürlüğe giren ve Babadağ’da uçuş kurallarını düzenleyen THK Fethiye-Babadağ Uçuş Yönergesi hakkında sektör temsilcilerini bilgilendirdi. 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Likya Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Halil Özçelik, FTSO Başkanı Akif Arıcan, THK Fethiye Şube Başkanı Mustafa Özkaya ve THK eğitmenleri katıldı. 
 
Turizm alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yamaç paraşütü şirketleri temsilcileri ve pilotların yer aldığı toplantıda, Babadağ’ın 2011 yılı genel durum değerlendirmesi yapıldı. 
 
Toplantıya konuşmacı olarak THK Havacılık Eğitim Başkanı Vedat Seyman, THK Yamaç Paraşütü Öğretmen Pilotu Faruk Bozkurt ve tandem paraşüt pilotları Oğuz Ertürk ve Cemal Övet katıldılar. 
 
2 gün sürecek toplantıda 2011 uçuş sezonu değerlendirmesi, uçuş yönergesinin tanıtımı, kalkış ve iniş alanlarında tamamlanan ve tamamlanmayan çalışmalar, pilotların standardizasyonu, 2012 uçuş sezonunda alınması gereken tedbirler ile yönergede yapılması gereken ilaveler üzerinde duruluyor. . Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli konuşmasında, güvenlik konusuna dikkat çekti. 
 
THK Havacılık Eğitim Başkanı Vedat Seyman ve THK Yamaç Paraşütü Öğretmen Pilotu Faruk Bozkurt’ta sunum yaptılar.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika