spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Etihad 2010 yılında karlılığa adım atıyor

Seçtiklerimiz

       

 

       

 

       
         

       

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ulusal havayolu şirketi Etihad; 2010 yılı için faiz, vergi, amortisman ve kira öncesi kâr (EBITDAR) açıklamaya hazırlanıyor. Şirketin, havacılık sektöründe operasyonel kârlılığın temel göstergesi kabul edilen EBITDAR’ının 2010 yılı sonu itibarıyla pozitif gerçekleşmesi bekleniyor. Londra’da düzenlenen ve 170’ten fazla banka temsilcisi ve finans kurumunun katıldığı finansal road-show etkinliğinde konuşan Etihad CEO’su James Hogan, şirketin 2011 yılında başabaş noktasına ulaşacağını ve 2012 yılında net kâr elde edeceğini vurgulayarak, 2010 yılı için pozitif EBITDAR elde etme yolundayız ki bu durum şirketimizin ticari gelişimi için önemli bir dönüm noktası olma özelliği taşıyor.

       

Yeni rotalara, filomuza ve altyapımıza yaptığımız yoğun yatırımlara rağmen 2011 yılında başa baş noktasına ulaşmayı ve 2012 yılı itibariyle kâr elde etmeyi hedefliyoruz . Elimizdeki tüm veriler bu hedefler için doğru yolda olduğumuzu gösteriyor,” dedi.

       

Hogan sözlerine, “Abu Dabi’nin küresel bir güzergah olarak her geçen gün daha da büyüyor olması, bizim gelişimimizde de oldukça önemli bir rol oynuyor. Abu Dabi hükümetinin turizme, iş çevrelerine, otellere ve turistik bölgelere yaptığı yatırımlar faydalı geri dönüşler sağlıyor” şeklinde devam etti.

       

Hogan ayrıca şunları söyledi, “Etihad gelecek için iddialı planları olan bir havayolu şirketi. Ancak tüm bu planlar somut ticari temellere dayanıyor. Hissedarlarımız bizden bir geri dönüş bekliyor ve biz de onlara bu dönüşü sağlayacağız”.

       

Etihad Havayolları Hakkında

       

Etihad Havayolları, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dabi merkezli ulusal bir havayolu şirketidir. Etihad şu anda Orta Doğu, Avrupa, Kuzey Amerika, Afrika ve Asya’da 65’in üzerinde noktaya uçuş gerçekleştiriyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika