spot_img
spot_imgspot_img
32.5 C
İstanbul
Pazartesi, 15 Temmuz 2024

Emirates ve Youtube yeni yetenekleri keşfedecek

Seçtiklerimiz

Dünya çapında spor aktiviteleri sponsorluklarıyla tanınan Emirates Havayolu, sponsorluğunu YouTube ile birlikte üstlendiği Your Film Festival projesi ile birlikte uluslararası alanda kültürel bir paylaşım aracı olarak sinemayı da desteklemeye başladı.

2 Şubat-31 Mart tarihleri arasında düzenen festivale katılmak isteyen senarist, yapımcı ve yönetmenlerin, her türde ve istenilen formatta çekilmiş 15 dakikalık kurmaca filmlerini 31 Mart 2012 tarihine kadar youtube.com/yourfilmfestival adresine yüklemeleri gerekiyor.

Dünya genelinde yoğun ilgi gören festivale 2 Şubat tarihinden bu yana 2000’in üzerinde başvuru yapıldı. Ayrıca 1.7 milyondan fazla insan festival hakkında bilgi almak için youtube.com/yourfilmfestival adresini ziyaret etti.

Festivale katılan filmler 2012’nin yaz aylarında ünlü yönetmen Ridley Scott’un yapım şirketi Scott Free tarafından ön elemeden geçirilecek. Ön elemenin ardından yarı finale kalacak  olan 50 film, Youtube üzerinden tüm dünyada oylamaya sunulacak ve en fazla oy alan 10 film Eylül 2012’de 69. Venedik Film Festivali’nde gösterilecek. Finale kalan filmlerin yapımcıları da Emirates Havayolu ile Dubai üzerinden İtalya’ya giderek kendi filmlerini dünyanın önde gelen film festivallerinden birinde izleme fırsatı bulacaklar.

Aralarında Ridley Scott ile 300 Spartalı, Soysuzlar Çetesi ve Shame gibi filmleriyle tanınan ünlü aktör Michael Fassbender’in de yer aldığı özel jüri tarafından belirlenecek ‘en iyi film’in sahibi ise Scott Free ile birlikte çekeceği yeni filminde kullanılmak üzere 500 bin dolarlık YouTube orijinal yapım fonuyla ödüllendirilecek.

Kazanan yönetmen tarafından çekilecek yeni filmin yapımcılığını Ridley Scott ile birlikte üstlenecek olan Michael Fassbender, “Emirates, Youtube, Venedik Film Festivali ve Ridley ile bu projede yer almaktan dolayı mutluyum. Daha önce pek çok sıradışı sinemacı ile çalışmış bir aktör olarak Your Film Festival ile birlikte yeni değerlerin ve büyük sinemacıların keşfedilmesine yardımcı olacağım için heyecanlıyım. Bu proje, aynı zamanda Shame’deki rolümle en iyi erkek oyuncu ödülünü aldığım Venedik’e dönüş niteliğinde” dedi.

Emirates Havayolu ve Grubu Başkan Yardımcısı Sir Maurice Flanagan ise sponsorluk projesi ile ilgili olarak “Your Film Festival sponsorluğumuzla, Youtube’un yenilikçi eğlence platformu üzerinden, umut vaat eden yeni sinemacıları keşfetmeyi ve desteklemeyi hedefliyoruz. Emirates markası insanları bir araya getiriyor. Your Film Festival aracılığıyla düşünceleri, fikirleri ve hayalleri buluşturan kültürel bir köprü rolünü üstlenmek, markamızın doğasında bulunan bir özellik” diye konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika