spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

Emirates, uçuş sayısını artırıyor

Seçtiklerimiz

Emirates, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuş sayısını artırıyor

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Dubai ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasında gerçekleşen servislerine haftalık iki uçuşun daha eklenmesi ile birlikte bu iki destinasyon arasında her gün hizmet vermeye başlıyor. Havayolu, artık Dubai’den, İstanbul’un iki noktasına, haftalık 18 uçuş gerçekleştirecek.
 
Emirates Havayolu, 2 Aralık 2018 tarihinden itibaren, Dubai ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki haftalık uçuş sayısını beşten yediye çıkaracağını duyurdu. Böylece, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftalık 11 uçuşa ek olarak, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşları her gün hizmet veren bir servis haline gelecek. İstanbul’a gelen ve İstanbul’dan giden yolcular, iki uluslararası havaalanına yönelik, haftalık 18 Emirates uçuşu arasında seçim yapma imkanına sahip olacak.
 
Emirates Türkiye, Bulgaristan ve Romanya Bölge Müdürü Bahar Birinci konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Zengin tarihi, canlı kültürü ve etkin iş dünyası ile, İstanbul’un, küresel ağda, önemli ve popüler bir destinasyon olmaya devam etmesi şaşırtıcı değil. Sabiha Gökçen’e olan ek uçuşlarımız hem iş için seyahat eden hem de turistlerden oluşan yoğun yolcu talebine fayda ve Türkiye’den uçan yolculara da Dubai merkezimizden, Şanghay, Ho Chi Minh City, Bangkok ve Bali gibi popüler destinasyonlara yönelik, daha fazla bağlantı imkânı sağlamış olacak” dedi.
 
İki yeni uçuş, mevcut beş uçuşla aynı tarifede gerçekleştirilecek. EK119 sefer sayılı Emirates uçuşu, Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan 09:55’te ayrılarak, 14:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na, varacak. Dönüş uçuşu olan EK120 sefer sayılı uçuş ise İstanbul’dan saat 15:35’te ayrılarak, saat 21:00’da Dubai’ye varacak.
 
Dubai-İstanbul Sabiha Gökçen servisleri, Emirates Boeing 777-300ER uçağı ile First Class’ta sekiz özel süit, Business Class’ta 42 tamamen yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class’ta ise 310 geniş koltukla gerçekleştirilecek. Emirates, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na, geniş gövdeli bir uçakla tarifeli sefer gerçekleştiren tek havayolu şirketi konumunda… Bu yeni kapasite artışı; BAE, Kore, Çin ve Malezya gibi pazarlardan gelen ziyaretçilerin taleplerini de karşılayacak.
 
Yolcu koltuklarında olan artışın yanı sıra, günlük uçuşlar, Dubai ve İstanbul Sabiha Gökçen arasındaki kargo kapasitesini, haftalık 200 tonun üzerine çıkaracak. Ek kapasite; tekstil ürünleri ve meyve ya da balık gibi bozulabilir gıdalar da dahil başlıca ürünlerin ihracatı, otomobil ve imalat sektörlerinin yedek parçaları ve diğer genel kargo ürünlerinin taşınması yolu ile bölgeye ve bölgeden olan ticaretin kolaylaşmasına da yardımcı olacak.
 
Emirates Misafirperverliği
 
Emirates yolcuları, Türk kabin ekibi üyeleri de dahil, çokuluslu kabin ekibinin ünlü misafirperverliğinin yanı sıra, gurme mutfağı ve Emirates’in, 3,500’e varan sesli ve görsel eğlence yayını yapan, ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice’ın da keyfini çıkarabilecek.
 
Emirates ayrıca küçük çocukları olan ailelere, rahat ve eğlenceli bir uçuş sağlamak üzere, ücretsiz oyuncaklar ve çocuk yemeklerinden, öncelikli uçağa biniş hakkına kadar değişen, özel hizmet ve ürünlerle, oldukça özen gösteriyor. Tüm Emirates uçuşlarında olduğu gibi, yolculara, Economy Class’ta 35kg, Business Class’ta 40kg ve First Class’ta 50kg’a kadar olmak üzere, cömert bir bagaj hakkı da tanınıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika