spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Cumartesi, 15 Haziran 2024

Emirates SkyCargo, Dubai’de çift merkezli operasyonlarını yeniden başlatarak karşılıyor

Seçtiklerimiz

Emirates SkyCentral DWC 26 Mart 2022 tarihinden itibaren tüm operasyonlarına kaldığı yerden devam edecek. 24 x 7 taşıma hizmeti ile DXB ve DWC arasında sorunsuz bağlantı.

Emirates SkyCargo, 26 Mart 2022 itibarıyla Güney Dubai’deki kargo merkezi Emirates SkyCentral DWC’yi, özel kargo uçağı operasyonları için yeniden faaliyete geçireceğini duyurdu. Bu karar, hava kargo hizmetlerinin neredeyse iki yıllık bir dönemden sonra Dubai’de çift merkezli kargo operasyonlarına dönüşünü simgeliyor.

Nisan 2020’de, Emirates SkyCargo, COVID-19 pandemisinin ilk safhalarında yolcu uçuşlarının askıya alınmasıyla , Dubai Uluslararası Havalimanı’ndaki (DXB) kargo uçağı (ana bölme) ve yolcu uçağı kargosu (alt bölme) operasyonlarını birleştirdi. Bu birleşme, temel malzemelerin ve tıbbi ürünlerin dünya geneline taşınmasını kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla yapıldı.

Emirates’in yolcu ağı ve operasyonlarındaki büyümenin yanı sıra kargo hacimlerindeki kademeli artışla birlikte, Emirates SkyCargo, operasyonlarını bir kez daha Dubai’deki iki merkez – yolcu uçaklarında gelen veya giden kargoların işlem göreceği Emirates SkyCentral DXB ve kargo uçaklarındaki kargoların işlem göreceği Emirates SkyCentral DWC – genelinde yapılandıracak. Emirates SkyCentral DWC 2015 yılında açılmış olup, yıllık 1 milyon tondan fazla kargo kapasitesi bulunuyor. Son teknolojiye sahip terminal, kapsamlı soğuk zincir taşıma tesislerinin yanı sıra AB GDP (İyi Dağıtım Uygulamaları) standartları için onaylanmış özel bir ilaç dağıtım bölgesine sahiptir.

Terminalin yakınında bulunan özel uçak park stantları, kargonun hızlı ve etkin bir şekilde taşınmasına olanak sağlıyor. 7 gün 24 saat çalışan özel bir tır filosu, iki havaalanı arasında kargolar için sorunsuz bağlantı sağlayacak. Emirates SkyCargo, yüksek öncelikli kargolar ve acil gereksinim duyulan mallar için DXB’ye inişten DWC’de kalkışa kadar (ve tersi de geçerli olmak üzere) beş saatin altında bağlantı süresi sağlayabilecek.

Emirates SkyCargo, Emirates’in hava kargo bölümü olup, altı kıtada 140’tan fazla uçuş noktası içeren bir global ağ üzerinden, tamamı geniş gövdeli Boeing 777 ve Airbus A380 uçaklarından oluşan filosuyla müşterilerine kargo kapasitesi sunmaktadır

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika