spot_img
spot_imgspot_img
27.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Emirates 123. Teslimatla Birlikte İkonik A380 Filosunu Tamamladı

Seçtiklerimiz

Dünyanın en büyük ticari uçağının en büyük müşterisi olan Emirates, A380 programında 21. yılını doldurdu.

Dünyanın en iyi havayolu Emirates, sektördeki toparlanmaya dair iyimser sinyaller verdi.

Emirates bugün 123. Airbus A380 süperjumbo uçağını teslim aldı. A6-EVS numarasıyla tescil edilen uçak aynı zamanda Emirates’in filosuna katılan son yeni A380 uçağı oldu ve şirket 21 yıldır kararlı bir şekilde bağlı olduğu programda bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Benzeri görülmemiş global bir salgınla mücadele edilen bir dönemde yepyeni bir uçak teslim alan Emirates, sektördeki toparlanma ve seyahat talebindeki artış ile ilgili bir kez daha olumlu sinyaller verdi.

Emirates, uçağın henüz A3XX olarak pazarlandığı 2000 Farnborough Havacılık Fuarı’nda A380 siparişi verdiğini duyuran ilk havayolu olmuştu.

Ardından sektörün 11 Eylül olayları nedeniyle yaşadığı benzersiz zorluklardan sadece altı hafta sonra cesur bir hamleye imza atarak 2001 Dubai Havacılık Fuarı’nda 15 uçak daha sipariş etti.

Emirates’in kararlılığı, tamamı iki katlı ve geniş iç mekân tasarımına sahip dünyanın en büyük ticari uçağını geliştirmek ve piyasaya sürmek için Avrupa’nın lider havacılık oyuncularını ve havayolunun global tedarik zincirini bir araya getiren programın lansmanı açısından kritik öneme sahipti.

A380 gökyüzüyle ilk kez buluştuğu günden beri hayal gücünü tetiklemeye, sefer yaptığı her yerde heyecan yaratmaya ve sessiz, geniş ve konforlu iç mekanıyla yolcular için tercih sebebi olmaya devam ediyor.

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark yaptığı açıklamada şunları söyledi: “A380 birçok açıdan gerçekten özel bir uçak.

Emirates olarak bize seyahat deneyimini yeniden tanımlama, uçuş kontenjan sınırı olan havalimanlarında talebi verimli bir şekilde karşılama ve uçuş ağımızda güçlü büyüme kaydetme fırsatı verdi.

A380, önümüzdeki yıllarda da Emirates’in amiral gemisi olmaya devam edecek ve uçuş ağımızla ilgili planların çok önemli bir ayağı olmayı sürdürecek.

“Bugün teslim aldığımız uçak Premium Ekonomi dahil en yeni kabin ürünlerimize sahip. 2008 yılında teslim edilen ilk A380 uçağımızla karşılaştırdığınızda, Emirates A380’in benzersiz olmasını sağlamak için yatırım yapılan sayısız iyileştirme ve yenilemeyi göreceksiniz.

Bize “Sektörde bir ilk olma” niteliği taşıyan çok sayıda yenilikçi ürünü piyasaya sürmek ve daha da önemlisi Emirates yolcularına en iyi ürünü sunmak adına sınırları zorlama imkânı veren Airbus’a ve programdaki tüm iş ortaklarımıza, teşekkür ederiz.”

Airbus CEO’su Guillaume Faury ise şu açıklamayı yaptı: “A380 uçuş ve seyahat deneyimi bakımından yeni standartlar belirleyerek çok sayıda yolcunun hayatına dokunmuştur.

Dünya çapındaki yolcuların A380’in benzersiz özelliklerini yaşamasını sağlayan yeni hizmet ve ürünler sunmayı kesintisiz olarak sürdüren Emirates ile, uzun yıllar boyunca aynı yolda ilerleyeceğimize inanıyorum.

” “Tüm Airbus ekipleri adına, teslimat programındaki bu kilometre taşı vesilesiyle dünyanın en büyük A380 filosuna sahip olan Emirates Havayolu’na sarsılmaz güvenleri ve ortaklıkları için içten teşekkürlerimi sunarım. Birlikte nice mutlu uçuşlara!”

Teslim edilecek en yeni Emirates A380 uçağı, First Class Özel Süitleri, Duş & Spa, ünlü A380 Uçak İçi Bar, yeni Premium Ekonomi kabin ve gökyüzündeki en iyi kişisel ekranlarla benzersiz bir içerik seçeneği sunan en yeni uçak içi eğlence sistemi dahil havayolunun imzasını atmış olduğu en yeni ürünlerini içeriyor.

Emirates ayrıca sunduğu A380 deneyiminin gökyüzünün en iyisi olmaya devam etmesi için kararlı olduğunu vurgulayarak, Kasım ayındaki 2021 Dubai Havacılık Fuarı’nda büyük bir donanım yenileme programına katıldığını duyurdu. Program kapsamında şirketin mevcut A380 uçaklarından 52 tanesi Premium Ekonomi kabinler ve diğer yeniliklerle donatılacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika