spot_img
spot_imgspot_img
26.9 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Hitit, havayollarına sunduğu ürün ve hizmet çeşitliliğini arttırıyor

Seçtiklerimiz

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) havayolu perakendeciliği konusunda geliştirdiği Havayolu Perakendecilik Yeterliliği (ARM) endeksini havacılık sektörüne tanıttı.

Ekim sonunda çıkan bu yeni sertifikasyona hak kazanan Hitit, bu sayede hizmet verdiği havayollarının ek ürün ve hizmetlerden elde edecekleri tali gelirin daha çok artmasını sağlayacak.

Hitit, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından yakın zamanda tanıtımı yapılan Havayolu Perakendecilik Yeterliliği (ARM) sertifikasını almaya hak kazandı.

IATA’nın Yeni Dağıtım Kabiliyetleri (NDC) ve ONE Order inisiyatiflerinin devamı niteliğinde olan bu yeni sertifikasyon, havayollarının daha zengin bir ürün ve hizmet çeşitliliği yakalayabilmesini amaçlıyor.

Hitit, hem pandeminin olumsuz etkilerinden tam olarak kurtulamamış havayollarını desteklemek hem de geleceğe yönelik trendlere en iyi şekilde hitap edebilmek için tasarlanan ve havayolu gelirlerinin artmasını amaçlayan bu yeni sertifikasyona sahip olan ilk yazılım şirketlerinden biri oldu.

Uzun yıllardır IATA ONE Order çalışmalarının bir parçası olan ve bu kapsamda IATA’nın Yeni Dağıtım Kabiliyetleri (NDC) standartlarının en üst seviyedeki uygulayıcılarından biri olan Hitit, ARM sertifikasyonu sayesinde partner havayollarına daha üst seviyede hizmet verebilecek.

Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, “Hitit olarak sektördeki tüm gelişmeleri yakından inceliyor, tüm yenilikleri çözüm ve hizmetlerimize en hızlı şekilde entegre ediyoruz.

Bunun bir örneği de, IATA ARM sertifikasyonuna çok hızlı bir şekilde dahil olmamızdır. IATA’nın stratejik ortağı olarak uzun yıllardır tüm yeniliklere NDC çatısı altında uyum sağladık.

IATA’nın yeni ARM sertifikasyon yapısı Hitit’in kabiliyetlerini piyasadaki paydaşlarına daha iyi yansıtmasını sağlıyor. Mevcut yazılım çözümlerimiz sayesinde Hitit çözümlerini kullanan havayolları tali satışlardan ortalama %24 ek gelir elde edebiliyorlar.

IATA ARM sertifikasyonumuzun tamamlanması sayesinde, bundan sonra havayolu perakendeciliğindeki esnek yapımızı çok daha rahat bir şekilde havayollarının hizmetine sunabileceğiz. Artık partner havayollarımızı sadece gökyüzünde değil, finansallarında da yükseltme konusunda iddialıyız” dedi.

“Hitit sektörümüzü ileriye taşımaya yardımcı olan önemli aktörlerden biridir”

IATA Dağıtım Direktörü Yanık Hoyles ise, “Hitit’i, havayollarının ve BT sağlayıcılarının havayolu perakendeciliğinde görünürlük kazanmalarına yardımcı olacak, yakın zamanda yayınlanan ARM endeksi kapsamındaki ilk havayolu perakendeciliği öncüleri arasında görmekten mutluluk duyuyoruz.

Uzun süredir IATA’nın Stratejik Ortağı olan ve dünya çapında beşten fazla havayolunun çözüm ortağı olan Hitit, IATA çatısı altında geliştirdiğimiz yeniliklerin daha iyi ve daha hızlı benimsenmesini teşvik ederek sektörümüzü ileriye taşımaya yardımcı olan önemli aktörlerden biridir” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika