spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

Elon Musk’tan uzay yolculuğuyla ilgili ilginç hamle

Seçtiklerimiz

Richard Branson’ın uzay yolculuğunu ardından ilginç bir iddia ortaya atıldı. Elon Musk, Virgin Galactic’le seyahat etmek için bilet aldı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Musk, uzaya gitmek için yakın arkadaşının desteğini almak üzere. CEO, Richard Branson‘ın Virgin Galactic‘iyle seyahat etmek üzere bilet satın aldı.

The Wall Street Journal‘in haberine göre, Elon Musk, Virgin Galactic ile uzaya gitmeyi planlıyor. Milyarderin hamlesi, Blue Origin’in sahibi Jeff Bezos ve Richard Branson’ın ayak izlerini takip ettiği anlamına geliyor.

Elon Musk uzay yolculuğu için bekleyecek

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Musk’ın Virgin Galactic’in uzun bekleme listesinde nerede olacağı belirsiz. Zira 250 bin dolara satılan biletler için birçok kişi talip olmuş durumda.

Pazar günü New Mexico’daki Spaceport America‘dan yola çıkan uçak, İngiliz milyarder Richard Branson’ı kısa bir uzay yolculuğuna çıkardı. Branson, uçak Dünya’ta dönerken gönderilen bir radyo yayınında yolculuğu bir ömür boyu hatırlanacak deneyim olarak nitelendirdi.

elon-musk-uzaya-virgin-galacticle-gidecek

Uçuştan önce ise Branson, Musk ile olan dostluğu bir tweet aracılığıyla paylaştı. Paylaştığı tweette milyarder, “Sabaha bir arkadaşla başlamak harika” ifadelerini kullandı.

Bu arada SpaceX, Mars’a roket göndermek amacıyla Uluslararası Uzay İstasyonu’na ikmal istasyonları göndermek ve geniş bant sinyallerini Dünya’ya ışınlamak için uydularını yörüngeye yerleştirmekle meşgul.

Öta yandan Geçen hafta Amazon CEO’luğundan ayrılan Jeff Bezos ise, 20 Temmuz’da Blue Origin‘in New Shepherd roketiyle uzaya gitmeyi planlıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika