spot_img
spot_imgspot_img
26.2 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

Dünyanın en iyi havayollarında Qatar Airways birinci oldu

Seçtiklerimiz

AirlineRatings.com, 2021 yılının en iyi 20 havayolunu açıkladı. Qatar Airways’in birinci olduğu listede, Air New Zealand ikinci, Singapur Hava Yolları ise üçüncü oldu.

Salgın döneminin etkisindeki havacılık sektörü 2020’yi büyük sıkıntılarla geçirdi. 2021 yılı ile birlikte aşılanmanın hızlanması uçakla seyahatin artmasına yol açtı.Sektörün salgın öncesi seviyesine gelmesinin 2024 yılını bulacağı konuşulurken, AirlineRatings.com, 2021 yılının en iyi havayollarını belirledi.

Avustralya merkezli havacılık güvenliği ve ürün derecelendirme kuruluşu, en iyi havayollarını belirlerken, filo yaşı, yolcu incelemeleri ve ürün teklifleri gibi kriterlerini dikkate alıyor. Bu yıl, küresel editörlerden oluşan ekip, ayrıca havayollarının Covid-19 yanıtlarını da kriterlere ekledi.

İlk 20’de Türkiye’den hiçbir şirketin yer almadığı listenin zirvesinde bu yıl Qatar Airways yer aldı. Daha önce altı kez listenin ilk sırasında kendisine yer bulan Air New Zealand’ın ikinci olduğu sıralamada Singapur Hava Yolları ise üçüncülüğü elde etti.

Avustralyalı Qantas’ın dördüncü olduğu listede Dubai merkezli Emirates ilk beşi oluşturdu.AirlineRatings.com, ilk 20 sıralamasının yanı sıra, en iyi business sınıf (Singapur Hava Yolları), en iyi kabin ekibi (Virgin Australia) ve en iyi havalimanı yolcu salonu (Qantas) dahil olmak üzere havayolu teklifleri için ek ödüller de verdi.

2021 yılının en iyi 20 havayolu1. Qatar Airways2. Air New Zealand3. Singapur Airlines4. Qantas5. Emirates6. Cathay Pacific7. Virgin Atlantic8. United Airlines9. EVA Air10. British Airways11. Lufthansa12. ANA13. Finnair14. Japan Air Lines15. KLM16. Hawaiian Airlines17. Alaska Airlines18. Virgin Australia19. Delta Air Lines20. Etihad Airways

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika