spot_img
spot_imgspot_img
17.9 C
İstanbul
Cumartesi, 3 Haziran 2023

Dünyanın en büyük uçağı yeniden göklere dönüyor!

Seçtiklerimiz

Dünyanın en büyük uçağı olan Antonov AN-225 Mriya’nın yeniden göklere çıkması için bir kampanya başlatıldı.

Dünyanın en büyük uçağı olan Antonov AN-225 Mriya, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ilk günlerinde büyük hasar almıştı. Genellikle büyük kargo uçakları üretmesi ile bilinen Antonov şirketine ait ola uçak, bombalamalar sırasında hangardayken zarar görmüştü. Şimdi ise bu efsanevi uçak için yeni bir girişim başlatılmış durumda.

Flight Simulator ile uçağın yapım aşamasına destek olmak mümkün

O günden bu yana haber alınamayan Antonov AN-225 Mriya, şu an için Microsoft Flight Simulator üzerinden de olsa tekrar havalanabilecek.

Dahası, simülatör üzerinden bu eklentiyi satın aldığınız takdirde, hasar alan uçağın tekrar yapım sürecine katkıda bulunabileceksiniz.Ukrayna yapımı olan Mriya, altı motorlu ultra ağır bir jet nakliye uçağı olarak öne çıkıyordu.

Şimdiye kadar yapılmış en ağır uçak olan AN-225, 88 metrelik kanat açıklığı ile bu konuda da liderliği üstleniyor. İlk uçuşunu 1988 yılında gerçekleştiren Mriya, Sovyet uzay mekiği, tank, dizel lokomotif ve onlarca araba gibi büyük yükleri aynı anda taşımak için tasarlanmıştı.

Antonov An-225 Mriya’nın Microsoft Flight Simulator versiyonu, Xbox Aviators Club da dahil olmak üzere yedi farklı giydirme ile kullanılabilecek. Bilgisayar sürümünde kullanıma açılan yeni uçak yakın zamanda Xbox Series X/S ve bulut sürümlerinde de kullanılabilecek. Simülatörde Mriya ek paketi 20 dolarlık fiyat etiketine sahip. Toplanan tüm gelir ise Antonov Corporation‘ın Mriya yeniden üretilme projesinde kullanılacak.

Simülatördeki Mriya’nın arkasındaki ekip olan iniBuilds, forumlarında uçakla ilgili bir kılavuz ve diğer ayrıntıları da yayınlamış durumda.

- Turkish Aerospace -spot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika