spot_img
spot_imgspot_img
27.2 C
İstanbul
Salı, 25 Haziran 2024

Doğum sancısı acil iniş yaptırdı

Seçtiklerimiz

Varşova-Dubai seferini yapan Airbus 330 tipi yolcu uçağında bulunan Güney Koreli bir kadın yolcunun doğum sancısı İstanbul Atatürk Havalimanı’na acil indirtti.

Güney Kore vatandaşı Kim Jung Hwa adlı hamile yolcu Emirates Havayolları’nın Varşova-Dubai seferini yapan Airbus 330 tipi yolcu uçağında Ukraynalı eşi Marko ve bir çocuğu ile seyahat ederken doğum sancısı tuttu. Dubai aktarmalı Seul’e gidecek olan Güney Koreli yolcunun Türkiye hava sahasında doğum sancısı tutunca ilk müdahaleyi kabin görevlileri yaptı. Sancıları geçmeyen yolcu ile ilgili kokpit ekibi de bilgilendirildi.Bunun üzerine İstanbul Atatürk Havalimanı Uçuş Kontrol Kulesi ile bağlantıya geçen uçağın kaptan pilotu acil iniş istedi.

Uçağın acil inişi için havalimanı pistinde kalkışlar durduruldu.Kalkış yapılan 17-35 pisti uçak için inişe hazırlandı.Saat 18:40 da Atatürk Havalimanı’na inen uçakta ki Güney Koreli hamile yolcuya uçak içinde Port Clinic sağlık ekipleri müdahelede bulundu. Aprondan ambulansla alınan Güney Koreli yolcu daha sonra tedavisinin devamı için hastaneye götürüldü.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika