spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Salı, 21 Mayıs 2024

Corendon, KLM’nin tahtına göz dikti

Seçtiklerimiz

Hollanda kraliçesinin doğum günü olan 30 Nisan tarihinde ilk uçağını uçurmaya başlıyacak olan yeni bir şirketin havacılık sektörüne adım attığı Cuma günü yapılan açıklamayla, belirtildi

 

Corendon Havayolları Kraliçe’nin doğum günü olan 30 Nisan’da ilk uçuşunu gerçekleştirecek yeni havayolu şirketinin tanıtımını yaptı. Corendon Dutch Airlines adlı şirketi tanıtan Corendon direktörü Atilay Uslu yeni şirketi için “safkan Hollanda havayolu şirketi” deyimini kullandı.

 

Uslu; 2005 yılında faaliyete başlayan Corendon şirketini bir çok kişinin tanıdığını ve Corendon Türkiye Havayolları ile ortak bir şirket olduğunu belirtirken, “Sadece havayolu şirketi müşterilerimiz için uçmak yok burada yeni kurulan şirketle üstüne basarak gösteriyoruz.”dedi.

 

Uslu açıklamasında havacılık sektörüne girmeyi aslında düşünmediklerini fakat kapasitenin genişlemesinden dolayı böyle bir yolu seçtiklerini belirtti. Direktör son olarak tur operatörlerine koltuk satan sadece Transavia şirketinin bulunduğunu ve bundan dolayı bir havayolu şirketi kurmaya yöneldiklerini de sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika