spot_img
spot_imgspot_img
18.2 C
İstanbul
Pazar, 19 Mayıs 2024

Corendon Air’in uçağı pistten çıktı

Seçtiklerimiz

Corendon Havayolları’na ait TC-TJF kuyruk tescilli uçağı Amsterdam Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıktı. Amsterdam’da aşırı yağış olduğu şeklinde bilgiler geliyor. 172 yolcu, ölümden döndü.
       
        Corendon kaynaklarından edinilen bilgiye göre uçakta şu dakika itibari ile herhangi bir hasar yok. Yolcular uçağa yanaştırılan merdivenler vasıtasıyla normal bir şekilde tahliye edildi. Uçağın ön dikmesinin 20 cm toprağa saplantığı ifade edilirken kurtarma çalışmalarının hemen başlatıldığı da gelen bilgiler arasında.
       
        Uçağın Dalaman-Amsterdam seferi yaptığı belirtildi.
       
        Amsterdam’da pistten çıkan uçakla ilgili Corendon Havayolları şu açıklamayı gönderdi:
       

        CAI 603 uçuş numarası ile Dalaman-Amsterdam uçuşumuzu gerçekleştiren TC-TJF kuyruk tescilli uçağımız saat 17:05 GMT’de (Türkiye saati ile 20:05’te ) emniyetli bir şekilde inişini tamamladıktan sonra kuvvetli yağışa bağlı oluşan su birikintisi (hydroplaning) nedeniyle pistin yaklaşık 4 metre kadar dışında durmuştur. Herhangi bir sorun yaşanmadan, yolcularımız merdivenle uçaktan indirilerek terminal binasına intikalleri tamamlanmıştır. Uçuş sonrasında uçakta herhangi bir hasar meydana gelmemiştir. Kamuoyuna saygıyla bildiririz.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika