spot_img
spot_imgspot_img
13.2 C
İstanbul
Cuma, 19 Nisan 2024

Sky Airlines, iç hat seferlerine başlıyor

Seçtiklerimiz

       

 

       

Dünya Seyahat Ödülleri Yarışması’nda 2010’da ”Avrupa’nın En İyi Charter Şirketi” ödülünü kazanan, Avrupa ve Batı Asya’daki 100’den fazla noktaya sefer düzenleyen Sky Airlines’in, yılbaşından önce, Antalya, İstanbul ve Ankara çıkışlı olmak üzere, Anadolu’nun bir çok şehrine sefer düzenlemek üzere çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

       

Kayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya merkezli Sky Airlines’te 17, Sky Airlines’in Almanya’da kurulan kardeş şirketinde de bir uçakla, her yıl yüzbinlerce yolcuyu güvenle taşıdıklarını, dış hatlardaki tecrübe ve birikimlerini iç hatlara da taşımak istediklerini kaydetti.

       

Sky Airlines’in ”Avrupa’nın En İyi Charter Şirketi” ödülünün yanı sıra, uçuş güvenliği ve hizmet kalitesine ilişkin, ICAO, FAA, JAA, IATA gibi uluslararası ve yerel sivil havacılık otoriteleri tarafından verilmiş çok sayıda ödülü ve uluslararası belgesi bulunduğunu ifade eden Görgülü, dış hatlardaki 17 uçaktan 4’ünü iç hatlara ayıracaklarını belirtti.

       

Aynı uçağı hem dış hat, hem de iç hatlarda kullanmayacaklarını vurgulayan Görgülü şunları kaydetti:

       

”İç ve dış hatlarda sefer yapan bazı şirketler, dış hatlarda kullandığı uçağı iç hatlarda da kullandığı için çok sık rötarlar meydana geliyor. Avrupa’daki bir havaalanında yaşanan gecikme, aynı uçağın bir sonraki iç hat uçuşunda da gecikmeyle sebep oluyor. Bu yüzden biz iç hatlardaki uçaklarımızı, dış hatlarda kullanmayacağız. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü başvurumuzu inceliyor. Tüm belgelerimizi sunduk. İşlemler çok hızlı ilerliyor. Sanırım yılbaşından önce seferlere başlayacağız. Başlangıçta, Antalya, İstanbul ve Ankara çıkışlı olmak üzere Anadolu’daki bir çok kente sefer düzenleyeceğiz. Sefer düzenlediğimiz şehirlerin sayısı, giderek artacak.”

       

”KALİTE VE NİTELİKLİ HİZMET”

       

Talha Görgülü, iç hatlarda sefer yapan diğer şirketlerle fiyat rekabetine girmeyeceklerini de vurgulayarak, ”Amacımız kalite ve nitelikli hizmet olacak. Kalitemiz ve verdiğimiz hizmet en az THY düzeyinde, fiyatımız THY’nin fiyatlarından biraz aşağıda, ama diğer şirketlerden yüksek olacak” dedi.

       

İç hatlardaki seferlerinde de ”Sky” markasıyla uçacaklarına işaret eden Talha Görgülü, ”Sky Airlines, Avrupa ve Doğu Asya’daki başarısını iç hatlarda da sürdürecek. Planlamamızda 2011’de yeni uçak alımı yoktu. Ancak sanıyorum bu gidişle, 2011’de de bir ya da iki uçak satın almak zorunda kalacağız” diye konuştu.

       

Filosunda altı Boeing 737-400, dört Boeing 737-800, üç Airbus 320-211, iki Airbus 321-231, iki Boeing 737-900ER olmak üzere 17 uçağı bulunan Sky Airlines, kurulduğu 2001 yılından bu yana yaklaşık 200 bin saat uçarak, 10 milyona yakın yolcu taşıdı.

       

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika