spot_img
spot_imgspot_img
21.3 C
İstanbul
Çarşamba, 27 Eylül 2023

Çiçek, Havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu

Seçtiklerimiz

Iğdır Valisi Amir Çiçek, yapımı devam eden havaalanı inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

       

Iğdır Valisi Amir Çiçek, beraberindeki İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, Iğdır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Kamil Arslan ve Bayındırlık ve İskan Müdürü Recep Tuncer ile birlikte havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgiler alan Vali Amir Çiçek, havaalanı inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Havaalanı yapımının bitirilmesinin en başta Iğdırlılar olmak üzere herkesin arzusu olduğunu söyleyen Çiçek; "Tabi ki bizimde tek istediğimiz en kısa zamanda vatandaşlarımızın bu isteğini yerine gerilmesi için elimizden geleni yapmaktır. Şu anda gördüğümüz kadarı ile planlanan iş takvimi zamanından yapılıyor.

       

       

İlgili firma en iyi şekilde hatta daha erken burayı bitirmek durumunda. Mayıs ayı sonunda buraya uçak ineceği sözünü müteahhitten almıştık. Gördüğüm kadarıyla zamanında verilen söz yerine getirilecek. Uçağımız büyük bir ihtimalle gününde buraya inecektir. Tabi en önemli bu havaalanımızın hizmete açıldığında sadece Iğdır’a değil bölgeye, Türkiye’nin her yerine ve hatta uluslararası alana açılmasıdır" dedi.

       

       

Havaalanı hakkında bilgi veren firma yetkilisi ise, 3 bin metrekarelik piste sahip olacak olan Iğdır Havaalanı’nda çalışmaların tamamlanmasıyla her türlü uçağın inebileceğini belirtti.

       

       

240 bin metrekare alt asfalt çalışması bitirildiğini, 80 santimlik yüksekliğindeki süper kaplama denilen üst kaplama işine ise yaklaşık bir aydan fazladır başlandığı ifade eden yetkililer, çalışmaların son hızıyla devam ettiği kaydetti.

       

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika