spot_img
spot_imgspot_img
13 C
İstanbul
Cuma, 19 Nisan 2024

Bursalılar direk uçuş istiyor

Seçtiklerimiz

Yenişehir Havaalanı’ndan Anadolu Jet’in Ankara’ya başlattığı seferler 2 ayda yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Bursalılar Ankara aktarma dışında direk uçuşlar da istiyor.

       

Bursalılar için aktarma sırasında uzun beklemeler ve bazı hatlarda 2. aktarma yapılmasına rağmen Trabzon, Erzurum, Antalya, Bodrum’a gidişler sebebiyle Ankara seferleri büyük rağbet görüyor. Bursa’dan Ankara’ya haftanın 4 günü yapılan seferler, yaz mevsiminin de gelmesi ile artık bir hafta öncesinden dolmaya başladı. Türk Hava Yolları Acentası Burkon Turizm’in Sahibi Hasan Eker, Bursa’da yoğun bir iş trafiği bulunduğuna dikkati çekerek, "Yaz aylarında mevcuda, turizm trafiği de ilave olunca bilet bulmak zorlaşıyor. Yarın kalkacak uçakta bugün 3 tane koltuk kaldı. Anadolu Jet’in 149 ve 189 kişilik uçaklarla Yenişehir’den Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri saat 16:15’de yaptığı seferlerde artık bir hafta öncesinden yer bulmak bile imkansız hale geliyor.

       

Sun Ekspres’in verimli olmadığını belirterek iptal ettiği Trabzon, Erzurum ve Antalya’ya Bursa’dan Anadolu Jet’in yapacağı direk uçuşların doluluk oranlarının yüzde 90’ları bir ay içerisinde yakalayacağına inanıyorum. Bursa-Bodrum arasında da direk seferler yaz aylarında çok rahat çalışır. Bursa potansiyeli olan bir şehir.

       

 Bu potansiyel doğru planlama ve Anadolu Jet’in kaliteli hizmet anlayışı ile birleşince çok rahat 3-4 şehre direk seferin verimli olacağına inanıyoruz. Hatta ilk etapta mevcut Ankara seferlerinden bir veya iki tanesi direk şehre gidebilir. Bu konuda iyi bir araştırma ile Bursa’nın direk seferlerde uçakları rahatça doldurabileceğini düşünüyoruz" dedi.

       

GECİKME PROBLEMİ

       

Diğer taraftan Bursa’dan Antalya’ya gidişlerde 2 saat civarında Ankara’da aktarma bekleyen yolcular, karayolu ile 7 saat olan yolun uçak ile 4 ile 5 saat arasında gerçekleştiğini, bu yolculuğun da yorucu olduğunu belirttiler. Bodrum’a gitmek için ise Ankara ve İstanbul aktarmalı ulaşım yolcuları oldukça zorluyor. Vatandaşlar, karayolu ulaşımının zor olduğu Trabzon, Erzurum ve Diyarbakır’a ise Ankara aktarmalarda 1 ile 2 saatlik beklemeleri problem etmiyorlar.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika