spot_img
spot_imgspot_img
20.5 C
İstanbul
Pazartesi, 2 Ekim 2023

Bursalılar artık dünyaya uçuyor

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Bursa’da, Yenişehir Havaalanı yeni seferlerle dünyaya açılıyor. 2 ağustos tarihinde Alman havayolu şirketi tarafından haftada 3 sefer ile başlatılacak Yenişehir-Münih seferleri sayesinde Bursalı yolcular, Almanya üzerinden dünyanın birçok ülkesine gidebilecek.
       
        Dünya ünlü Almanya menşe’li Luthansa Havayolları şirketi, Yenişehir-Münih seferlerini başlatıyor. 2 Ağustos 2010 itibariyle başlayacak olan seferler, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri gerçekleştirilecek.
       
        134 kişilik Airbus tipi uçaklarla Münih seferlerini başlatacak olan havayolu şirketi, Yenişehir havaalanının da uzun bir süre sonra tekrar canlanmasını sağlayacak. Daha önce bir havayolu şirketinin haftada 1 kez Düsseldorf’a sefer açmasının ardından Alman havayolu şirketinin yeni seferleri Bursa’yı dünyaya açacak.
       
        BURSALILAR DÜNYAYA UÇACAK
       
        Uçakların yaklaşık 134 yolcu kapasiteli uçaklarla olacağı öğrenilirken, Alman şirketinin Yenişehir-Münih Hattı’ndan olumlu tepkiler alması durumunda ek seferler açacağı bildirildi. Münih üzerinden dünyanın birçok ülkesine direkt uçuş imkanının yolculara sunulacağını belirten yetkililer, Bursalılar’ı ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söylediler.
       
        İÇ HAT SEFERLERİ ARTIYOR
       
        Anadolu Jet’in Ankara’ya uçuş seferleri devam ederken, özel bir havayolu şirketi de Bursa’ya sefer başlatmayı hedefliyor. Mayıs ayında uçuşlara başlayan ve kısa bir süre içerisinde Bursa seferlerine başlayacak olan Borajet, Bursalı yolcuları uçaklarında ağırlayacak.
       
        Seyahat acentelerinden Öger Tur’un Yenişehir-Düsseldorf hattını uçuş programına almasının ardından Lufthansa’nın da Almanya’ya direkt uçuşlarını başlatması Yenişehir Havaalanı’nı canlandıracak. Almanya’ya her hafta salı günleri seferlerin olduğu Yenişehir Havaalanı haftada 3 gün Münih üzerinden dünyaya yolcu gönderecek.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika