spot_img
spot_imgspot_img
20.7 C
İstanbul
Pazar, 16 Haziran 2024

Bolat’tan THY kabin memuru alım süreci açıklaması: Eşimin yeğeni bile elendi

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, kabin memuru alım süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “Benim kitabımı okuyun’, ‘benim seminerime girin’ ya da ‘şunu yaparsanız işiniz garanti’ vs yolu ile sizlerin azminizi suistimal edenlere fırsat vermeyin. Arkadaşlar, benim eşimin yeğeni elendi İngilizceden. Buradan kıstas alabilirsiniz” dedi.

THY Kabin Memuru alım süreçlerini denetleyen Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. “Değerli arkadaşlar, özellikle kabin süreçlerimize giren aday arkadaşlar, bu notlarım size” başlıklı bir paylaşım yapan Bolat, şunları kaydetti:

“Öncelikle, ‘benim kitabımı okuyun’, ‘benim seminerime girin’ ya da ‘şunu yaparsanız işiniz garanti’ vs yolu ile sizlerin azminizi suistimal edenlere fırsat vermeyin. Arkadaşlar, benim eşimin yeğeni elendi İngilizceden. Buradan kıstas alabilirsiniz. O kadar çok söylentiler ortada dolaşıyor ki, ben bile şaşırdım. Hele bir tane aday 165 cm olduğunu ama boy kilo değerlendirmesinde, özellikle 159 cm çıkarmak için çenesine bastırıldığını iddia etti. Bir dostumu da araya sokarak devreye girmemi rica ettiler. Ben de girdim. Bu hanım kızı şirkete davet ettik. Başhekimiz Deniz Bey de bize çelik inşaat metresi getirdi. Ayakkabılar çıkarıldı, aday dimdik duvara dayandırıldı ve bir kitabı tam duvara hizalayarak kafasının üzerine tam sıfıra indirdik. Ve kalem ile kitabın ucunu duvara işaretledik. Deniz aşağıda metrenin ucunu tuttu ve ölçtük. Kaç çıktı dersiniz? 159 cm. ‘Bak bu senin boy ölçün’ dedim. Okur musun, kaç cm. Bu seferde kızımız ama 1 cm ile elenir mi dedi. Evet, eledik.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika