spot_img
spot_imgspot_img
13.2 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Nisan 2024

Boeing’in referansıyla sakız sökücü satıyor

Seçtiklerimiz

       

 

       

Şirket, Amerika’da bine yakın müşteriye ulaştı. Universal Kimya Kurucu Genel Müdürü Emir Ağbaş, Amerikan halkının çok sakız çiğnediğini belirterek, "Sakızlar daha sonra halılar başta olmak üzere her yere yapışıp kalıyor. Sakızı çıkarmak için ‘Techno Chip Off’ adlı doğal bir ürünümüz var. Sakızın üzerine sıkıp, birkaç saniye sonra silince çıkıyor. Elinize, koltuğunuza veya halınıza hiç zarar vermiyor. Amerikalılar bu ürünü çok seviyor. Uçaklarda da sakız çözücü çok kullanılıyor." diyor. Şu anda ürünlerinin yüzde 90’ını yurtiçi pazarda tüketen şirketin yeni hedefi ise İran’da şube açmak.

       

Universal Kimya, havacılık sektöründe Boeing onaylı kimyasal ürün üreten akredite tek Türk firması. Şirket, Türk Hava Yolları, Atlas Jet, Onur Air, Pegasus, Corendon, Tailwind, Saga, Free Bird, Sky, Havaş, Çelebi gibi pek çok havayolu şirketine ürün ve hizmet sağlıyor. İki yılı aşkın süredir uçak gövde temizleyicileri, uçak kabin içi temizleyiciler, uçak tuvalet temizleyicileri, uçak fırın temizleyicileri, uçak deri koltuk temizleyicileri gibi ürünler üretmekte olan Universal Kimya’nın Kurucu Genel Müdürü Ağbaş şöyle konuşuyor: "Boeing tarafından belirlenmiş kriterlerde ürün üretmiyorsanız, onay alamazsınız. Onaylı olmayan hiçbir ürün uçakta kullanılamaz. Sivil havacılık kuralları gereği uçakta deneme amaçlı bile olsa onaysız bir ürünü kullanamazsınız. Parasını verseniz bile uçak Boeing’indir ve hâlâ onun kontrolü altındadır. Yakın zamanda bu ürünlerimizi de uluslararası havacılık firmalarının hizmetine sunacağız." Endüstriyel bakım kimyasalları konusunda tek Türk şirketi olarak dünyaya açılan şirketin kurucusu Ağbaş, ilk adım olarak Amerika’nın New Jersey eyaletinde depo ve ofis açmış. Pazarlama işlerini Türkiye’den giden 4 personelin yürüttüğünü belirten Ağbaş, hedeflerinin Amerika’da 20 kişilik bir uzman ekip kurmak olduğunu söylüyor. Ağbaş’a göre, Amerika’ya 10 yıl önce gitmiş olsalardı, aynı personelle 10 kat daha büyüyebileceklerdi. Ağbaş, New Jersey, Chicago, California, New York, Teksas’ta sanayi kuruluşları, otel, hastane, okul ve restaurantlara İzmir’de ürettikleri kimyasalları sattıklarını anlatıyor. Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde 140 kişinin çalıştığı 6 bin metrekarelik fabrikada Ar-Ge’ye önem veren Emir Ağbaş, birçok ilke imza attı.

       

Makine ve motor sanayiinde kullanılan ve çok hassas olan alüminyum metalini temizlemek için de ürün geliştirdiklerini aktaran Ağbaş, ürünler hakkında şu bilgileri veriyor: "Alüminyum çok hassastır, üzerine limon bile sıksanız bozarsınız. Biz öyle bir ürün geliştirdik ki, alüminyumun üzerindeki kireci, oksidasyonu yok ediyor ama alüminyuma zarar vermiyor."

       

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika