spot_img
spot_imgspot_img
10.5 C
İstanbul
Cumartesi, 25 Mart 2023

Başkan Biden, ABD’nin Ukrayna’ya F-16 vermeyeceğini söyledi

Seçtiklerimiz

Ukrayna’ya Abrams tankları gönderme kararı alan ve Almanya’nın da Leopard tankları vermesini teşvik eden ABD Başkanı Biden, ülkesinin Kiev yönetimine F-16 savaş uçakları temin etmeyeceğini açıkladı.

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya F-16 savaş uçaklarının temin edilmeyeceğini söyledi.

Maryland’deki ziyaretinin ardından Washington’a dönen Biden, Beyaz Saray’da bir gazetecinin “ABD, Ukrayna’ya F-16 verecek mi?” sorusuna “Hayır.” yanıtını verdi.

Biden, ayrıca Rusya-Ukrayna savaşının yıl dönümünde Avrupa’ya bir ziyaret gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğine ilişkin soruyu ise “Emin değilim.” şeklinde cevapladı.

Diğer taraftan Polonya’ya bir ziyaret gerçekleştireceğini aktaran Biden, ziyaretin ne zaman olduğunu ise henüz bilmediğini söyledi.

Biden, çarşamba günü Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy ile yapacağı görüşmede ise bütçe limiti meselesini ele alacaklarını kaydetti.

ABD Başkanı Biden’ın Rusya-Ukrayna savaşının yıl dönümü olan 24 Şubat’ta Ukrayna’yı ziyaret edeceği iddiaları gündeme gelmişti. Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre ise savaşın yıl dönümü için Biden’ın henüz bir seyahat planı olmadığı bilgisini paylaşmıştı.

- Turkish Aerospace -spot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika