spot_img
spot_imgspot_img
31.8 C
İstanbul
Pazartesi, 15 Temmuz 2024

Arap turistler uçakla Yenişehir’e gelecek

Seçtiklerimiz

Arap Birliği Turizm Örgütü’nün Arap ülkelerine uçuşların gerçekleştirilmesi için Apron Jet Havacılık firması ile ortaklık anlaşması imzalaması üzerine gözler Yenişehir Havaalanı’na çevrildi. Apron Jet firması yetkilileri hem Yenişehir Havaalanı’nda incelemelerde bulundu, hem de kent dinamikleriyle fikir alışverişlerinde bulunmaya başladı. Apron Jet Ceo’su Zafer Yeşilgül ve Genel Müdürü Gökçehan Daçe, bu kapsamda BUSAT Başkanı Dr. Mustafa Esgin’i ziyaret etti.

2005 yılında Acil Uçak Havacılık alanında kurulan bir havayolu şirketi olduklarını belirten Yeşilgül, 67 iş jeti ve 27 helikopter ile artık bir dünya markası olarak yollarına devam ettiklerini söyledi. Yeşilgül, Arap Birliği Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid ile yaptıkları anlaşma gereği Arap ülkeleri ile Bursa’yı birbirine bağlayacaklarını ifade etti.

BUSAT Başkanı Dr. Mustafa Esgin, ise Bursa’nın çok yönlü marka değeri olan bir kent olduğunu belirterek, Bursa’da hız kazanan sağlık turizmi sektörüne dikkat çekti. Dr. Mustafa Esgin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bursa’nın dünya ticaretinde ve sağlık turizminde avantaj yakalaması ancak aktif kullanılan uluslararası bir havaalanı ile mümkündür. Yenişehir Havaalanı uluslararası ulaşıma açık, Türkiye’nin 6’ıncı büyük havalimanıdır. Apron Jet ve Arap Birliği’nin attığı bu adım mutlaka Bursa’da yansıma bulacak olumlu bir gelişmedir. Neden her hafta 2 uçak dolusu hastayı kalp cerrahisi için Bursa’ya getirmeyelim? Ortadoğu’ya yönelik sağlık turizmi hareketimizde bu adımı geliştirecek çalışmaları mutlaka yapacağız. Gerekirse Bursa’nın havayolu şirketinin kurulması konusundaki çalışmalara da katkı sağlayabiliriz".

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika