spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 25 Eylül 2023

AHL’de TAV Ramazan Etkinlikleri

Seçtiklerimiz

TAV Havalimanları Holding tarafından işletilen havalimanlarında, geleneksel hale gelen Ramazan etkinlikleri, ‘Sema’ gösterileri ile İstanbul Atatürk Havalimanı’nda devam edecek. Geçtiğimiz yıllarda İstanbul Atatürk Havalimanı yolcularının ilgiyle izlediği ‘Sema’ gösterileri, bu yıl ilk olarak Ankara Esenboğa Havalimanı yolcularının beğenisine sunuldu. Özellikle yabancı turistlerin büyük beğenisini kazanan etkinlik, 20 Ağustos 2010, Cuma günü (bugün) itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı yolcularıyla buluşuyor.

       

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, “Havalimanları, ülkeye girişte ilk, çıkışta ise son intibanın yaşandığı mekanlar olması açısından büyük önem taşıyor. Bu anlamda havalimanı işletmecisi olarak her gün farklı kültürden ve milletten yaklaşık 85 bin yolcuya ev sahipliği yaptığımız İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, geleneksel Türk sanatlarını yaşatarak, kültür elçiliği misyonunu taşımayı hedefliyoruz. Ramazan ayı kapsamında yolcular tarafından da büyük ilgi gören çeşitli etkinlikleri, işletmesini yürüttüğümüz Ankara Esenboğa Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Dış Hatlar Terminali’nde de gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

       

Özellikle yabancı yolcuların büyük ilgisini çeken ud, tambur ve ney’den oluşan canlı Türk Musikisi enstrümanları eşliğinde icra edilen ‘Sema’ gösterileri, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Ramazan ayı boyunca her Cuma, yolcuların beğenisine sunulacak. TAV Havalimanları Holding’in kültür ve sanat platformu TAV Galeri de, Ramazan etkinliklerine, bir ay boyunca ev sahipliği yaptığı ve 23 Osmanlı Padişahı’nın şiirlerinden oluşan ve Prof. İskender Pala’nın hazırladığı “Şiirin Sultanları” sergisi ile katılıyor.

       

Ankara Esenboğa Havalimanı,  ‘Ramazan Etkinlikleri’ne her Salı ‘Seyrü Sefa’, her Çarşamba ‘Meddah Gösterileri’ (Karagöz ve Hacivat, Aşuk ile Maşuk, Kukla ve Gölge oyunları), her Perşembe ‘Ebru Sanatı’ ve her Cuma da ‘Fasıl Dinletisi’nden oluşan farklı etkinliklerle, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ise bu etkinliklere, Dış Hatlar Terminali’nde bulunan sergi alanında ev sahipliği yaptığı “Karagöz-Hacivat” sergisi ile eşlik ediyor. Türk mizah tarihinin unutulmaz ustalarının farklı bir yöntemle,resim ve grafik öğeleri birleştirilerek resmettiği sergi, Ramazan ayı boyunca İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda yolcuları ile buluşacak.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika