spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

AHL’de sağlıklı yaşam merkezi açıldı

Seçtiklerimiz

İstanbul Atatürk Havalimanı başta olmak üzere Türkiye’de 37 havalimanında sağlık hizmetlerini yürüten Portclinic, havalimanı çalışanlarına yönelik Yaşam Sağlığı ve Kilo Kontrol Merkezini hizmete soktu.

 

Yaklaşık 35 bin personelin 24 saat görev yaptığı Atatürk Havalimanı’nda kurulan ‘Obezite ile Mücadele Merkezi’ de denilen "İşyerinde Sağlıklı Yaşam ve Kilo Kontrol Merkezi"nin faaliyetleri Dış Hatlar Terminali’nde düzenlenen toplantıyla havalimanı yöneticilerine tanıtıldı.

 

Türk Diyabet Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık, Türkiye’de obeziteye bağlı ölümlerde artışın korkunç boyutlara ulaştığına dikkat çekti. Bağrıaçık, "Binlerce çalışanın yolculara hizmet verdiği Atatürk Havalimanı’na böyle bir hizmetin getirilmesi çok yararlı olacaktır. Halk sağlığı açısından çok büyük katkılar yapacaktır" dedi. Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz da Atatürk Havalimanı’nda kurulan merkezde diyetisyen, spor uzmanı ve psikologlar yardımıyla tehlike sınırındaki obez personele zayıflama tedavisi uygulanacağını kaydetti.

 

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın ise, , "Burada bulunan TAV Ceosu Sani Şener’e ve aramızda olmayan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’ya bir tavsiyem olacak. Tehlike sınırına yakın, belli bir kilonun üzerinde personel alımı yapmasınlar" diye konuştu.

 

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal ise "Obezite ve diyabetle mücadele konusunda atılan adımın ne denli gerekli olduğunu gördük. Atatürk Havalimanınız, İstanbul’un birçok ilçesinden ülkemizin birçok ilinden daha büyük nüfusa sahip. 35 bin’in üzerinde giriş kartı taşıyan çalışana hizmet veren bir kurum. Dolayısıyla bu etkinliğin Atatürk Havalimanı’nda başlaması pek çok kuruluşa da örnek olacak" dedi.

 

Konuşmaların ardından Atatürk Havalimanı Sağlıklı Yaşam ve Kilo Kontrol Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika