spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

Adıyaman turizm sezonu’nu açtılar

Seçtiklerimiz

Sodan, Adıyaman’da turizm sezonunun başlaması dolayısıyla Nemrut ören yerinde düzenlenen törende, yeni turizm sezonunun Türkiye’ye ve Adıyaman’a hayırlı olmasını diledi.
 
Nemrut’un, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer aldığını hatırlatan Sodan, şöyle konuştu:
 
”Adıyaman’da Commagene uygarlığına ait çok güzel ve eşsiz tarihi eserlerimiz var, herkesin bu eserleri görmesini arzu ediyoruz. Nemrut ören yerindeki dev tanrı heykellerinin yanı sıra Arsemia, Cendere Köprüsü ve Eski Kahta Kalesi görülmeye değer yerler. Yerli ve yabancı herkesi yeni turizm sezonunda ilimize davet ediyoruz.”
 
Sodan, törenin ardından dev tanrı heykellerinin bulunduğu alana çıkmayı planladıklarını, ancak havanın soğuk ve rüzgarlı olması nedeniyle programın bu bölümünü iptal etmek zorunda kaldıklarını belirtti.
 
Kahta Kaymakamı Coşkun Açık da konuşmasında, ilçenin özellikle kültür turizmi açısından önemli bir zenginliğe sahip olduğunu ifade etti.
 
Törende Kahta Halk Eğitim Merkezi ekibi halk oyunları gösterileri sundu.
 
Bu arada, ören yerini ziyaret eden bir grup turist, dev tanrı heykellerinin bulunduğu alana çıktı. Turistleri kafeteryada çay içerek bekleyen Sodan ve beraberindekiler, ziyaretini tamamlayan turistlere çiçek verdi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika