spot_img
spot_imgspot_img
18.5 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

Abu Dabi Havaalanları, temassız biniş ile gelişmiş biyo-metrik teknolojiyi başlatmak için hazırlanıyor

Seçtiklerimiz

Abu Dabi Havaalanları, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndaki seyahat yolculukları boyunca, havalimanına vardıkları andan uçağa bindikleri ana kadar kusursuz bir deneyim sunmak için pasaport olarak yolcunun yüz özelliklerini kullanan gelişmiş biyo-metrik teknolojiyi başlatmak için hazırlanıyor.

Teknoloji, yolcunun yüzünün bir görüntüsünü yakalamak için akıllı kameralar kullanır ve seyahat için uygun olup olmadıklarını teyit eder. Aynı bilgiler daha sonra uçağa binmeden önce kullanılır ve tekrar belge ibraz etme ihtiyacı ortadan kalkar.

Havacılık endüstrisinde biyo-metrik teknolojinin kullanımı, şüphesiz seyahat etme şeklimizi değiştirecek, oyunun kurallarını değiştiren bir gelişmedir ve Abu Dabi Havalimanları bu dönüşüme öncülük etmektedir.

Teknoloji kademeli olarak uygulanacak ve ilk aşaması şu anda Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndaki yolcuların hala Abu Dabi’deyken ABD göçmenlik işlemlerini tamamlamasına izin veren bölgedeki tek ABD göçmenlik ön onay hizmeti olan ABD Gümrük ve Sınır Koruma (CBP) tesisinde test ediliyor. Ayrıca ABD’ye varışta sorunsuz ve hızlı bir havaalanı deneyimi sağlayacaktır.

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’nda ileri teknolojinin tanıtılması, “kişiye özel seyahatin” başlangıcını müjdeleyecek ve yolculara benzersiz bir seyahat deneyimi sunacaktır.

Abu Dabi Havalimanları Genel Müdürü ve CEO’su Jamal Salem El Dhaheri, “Yolcu yolculuğumuzu daha da geliştirmek için BAE’de ve dünyada türünün ilk örneği olan bu bütünsel biyo-metrik teknolojiden yararlanmayı dört gözle bekliyoruz.

Proje, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’nda başlayacak ve daha sonra, havalimanı hizmetlerini ve deneyimini geliştirmeye olan bağlılığımız devam ederken, gelecekte yeni Midfield Terminaline aktarılacaktır.

Bu fırsatı, bu teknolojiyi kullanan ilk havayolu olan Etihad’ın yanı sıra teknoloji ortağımız NEXT50’yi ve BAE Federal Kimlik ve Vatandaşlık Kurumu’nu tanımak için de kullanıyoruz ve bu olmadan bugünün çığır açan duyurusu mümkün olmazdı.” dedi.

Federal Kimlik, Vatandaşlık, Gümrük ve Liman Güvenliği Kurumu Genel Müdürü Tümgeneral Suhail Saeed Al Khaili, “Bu ileri teknoloji, pasaport veya biniş kartı ibraz etmeye gerek kalmadan Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndaki yolcuların check-in yapmalarını, göçmenleri temizlemelerini, dinlenme salonlarına erişmelerini ve uçuşlarına yalnızca biyo-metrik verileri kullanarak binmelerini sağlayacak biyo-metrik veri kayıtlarından yararlanarak sorunsuz bir yolcu müşteri yolculuğu sağlıyor.” dedi.

Bu hamle, Etihad’ın New York’taki John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na uçuşlarını 15 Kasım 2022’den itibaren haftada dört uçuştan 11 uçuşa çıkarmasından önce geliyor. USCBP teknolojisi JFK’de de mevcuttur, yani New York’tan Abu Dabi’ye uçan konuklar da sorunsuz bir biniş deneyiminin keyfini çıkaracaktır.

Etihad Havacılık Grubu Operasyon Direktörü Muhammed El Bulooki, “Bu yenilik, Etihad’ın self servis yolculuğunda önemli bir sonraki adımdır.

Bu, Etihad’ın ABD uçuşlarının daha fazla gecikmeye gerek kalmadan ABD iç hat yolcusu olarak gelme avantajının yanı sıra daha da akıcı hale geldiği anlamına geliyor. Bu, Abu Dabi’nin genişleyen biyo-metrik alanındaki ilerlemesinin bir vitrini olup, sıkı güvenliği korurken yolcuların yolculuğunu kolaylaştırıyor.” dedi.

Tamamı Abu Dabi Havalimanları tarafından finanse edilen ve Abu Dabi teknoloji tabanlı bir şirket olan NEXT50 tarafından sağlanan bu sistem Etihad Havayolları’nın ABD’ye uçuşlarında test edilecek ve önümüzdeki aylarda tüm havayollarının yararlanması için tüm havalimanında tanıtılacak olan büyük bir sunumun 1. aşaması olacak.

NEXT50 İcra Kurulu Başkanı İbrahim El Mannaee, “Havacılık endüstrisinde en son teknolojileri uygulayarak Abu Dabi’nin vizyonunun gerçekleştirilmesini desteklemeye kararlıyız.

Biyo-metrik uygulama, AUH bölgedeki en teknoloji destekli havalimanı olmasını sağlamak için AD Havayolları, Etihad Havayolları ve kilit ortaklarla el ele çalışma sözümüzün bir kanıtıdır. NEXT50 tarafından ABD uçuşlarında kolaylaştırılan yenilikçi biyometrik çözümün dağıtımı, müşterilere sorunsuz bir yolcu deneyimi sunmayı amaçlıyor.” dedi.

Bu ileri teknolojinin tanıtımı, Abu Dabi Havalimanlarının ev sahipliğinde 1-3 Kasım tarihleri ​​arasında Al Bateen Executive Havalimanı’nda düzenlenen ve havacılık ve uzay sektörlerinin endüstri liderlerini, profesyonellerini ve meraklılarını bir araya getiren Abu Dhabi Air Expo 2022’nin 1. gününde duyuruldu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika