spot_img
spot_imgspot_img
17.1 C
İstanbul
Perşembe, 18 Nisan 2024

AB’den Rum ”Kıbrıs Havayolları”na Müddet

Seçtiklerimiz

Alithia gazetesi Rum Hükümeti ve havayollarının, AB’nin bu ay ya da önümüzdeki ay şirketin sunduğu yeniden düzenleme kararını onaylayıp onaylamayacağına karar vermesini beklediğini, ancak bu kararı önümüzdeki yıla ertelediğini yazdı.

AB’nin yanıtı olumsuz olursa, havayollarına kilit vurulacağını, çünkü devlet yardımı olarak aldığı 100 milyon Euro’yu devlete geri vermesi gerekeceği bilgisini verdi.

Rum Hükümeti’nin havayollarıyla işbirliği içerisinde planda bazı değişiklikler yaptığını belirten gazete, plan ve plandaki değişikliklerin incelenmesi zaman alacağı için AB’nin kararını önümüzdeki yıl alacağını haber verdiğini aktardı.

HAVAYOLLARINDA YOLSUZLUK İDDİALARI

Habere göre Rum pilotların sendikası PASİPİ ise, dün “Kıbrıs Havayolları” Yönetim Kurulu Başkanı Tonus Andoniu ile gerçekleştirdiği görüşmede, şirketin iflasından sorumlu şirket üst düzey yöneticilerinin de şirketten ayrılmasını istediklerini dile getirdi.

Sendika ayrıca, Andoniu’dan,  kamu paralarının israf edilmesi ve yolsuzluk şüphelerinin olduğu konularda araştırmalar yapılmasını istedi.

Öte yandan kendisinin de yetkili bakanlık komitesinden, yolsuzluk ve kötü yönetim konusunda araştırma yapılmasını istediğini söyleyen Andoniu, PASİPİ ve diğer sendikaları, sorgu memuru atanması için Rum Hükümeti ve Meclis’e baskı yapmaya çağırdı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika