spot_img
spot_imgspot_img
7.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

3 havalimanında grev

Seçtiklerimiz

Stuttgart Havalimanı sözcüsü güvenlik kontrollerinin yavaşlaması nedeniyle yolcuların bir saate kadar bekleyebileceğini söyledi. Sözcü, havalimanındaki dört terminalden sadece birinin işler durumda olduğunu kaydetti. Ek personel görevlendirildiğini belirten havalimanı sözcüsü, yolculardan 3 saat önceden havalimanına gelmelerini istedi.

Hamburg Havalimanı sözcüsü Stefanie Harder de polisin havalimanına girişi kapattığını ve içeri artık yolcu alınmadığını belirterek "Durum tam bir felaket. Kapasite sınırını aşmış bulunuyoruz" dedi.

Söz konusu üç havalimanı Almanya’nın en büyük 10 havalimanı arasında yer alıyor. Greve havalimanlarının yanısıra firma binalarında, askeri tesislerde, nükleer enerji tesislerinde çalışan tüm güvenlik çalışanları katılıyor.

Ver.di sendikası Baden Württemberg, Hamburg ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde çalışanlar için saat başına 0,70 ila 2,5 euroluk ücret zammı talep ediyor. Sendika yetkililerinden Ute Gottschaar, “İşveren birliğinin bizimle müzakere masasına oturmak zorunda olduğunu anlamasını umuyoruz” dedi. Hamburg’da yapılacak müzakereler için belirlenen bir sonraki tarih 11 Şubat.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika