AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

Emirates'ten COVID-19 ile ilgili düzenlemeler

Emirates'ten COVID-19 ile ilgili düzenlemeler

Emirates kargo operasyonlarına devam etmekte olup yolcu taşımacılığında çoğu operasyonunu 25 Mart'a kadar geçici olarak askıya almıştır.

» Airlines | 24 Mart 2020 Salı • Air News Times
Emirates Grubu'nun COVID-19 ile ilgili olarak faaliyetlerinde gerçekleştirdiği düzenlemeler

Emirates kargo operasyonlarına devam etmekte olup yolcu taşımacılığında çoğu operasyonunu 25 Mart'a kadar geçici olarak askıya almıştır.
 
dnata, talebin düşük olduğu bazı uluslararası lokasyonlarda operasyonların geçici olarak durdurulması dahil olmak üzere, operasyonlarını önemli ölçüde azaltmaktadır.
 
Grup, aldığı önlemlerle çalışanlarının iş gücünü koruyacak olup işten çıkarma yapmayacaktır.Toplum sağlığını korumak için hükümetin tedbirleri desteklenmektedir.
 
COVID-19 salgınının başladığı günden beri, Emirates ve dnata, operasyonlarını yasal yönetmelikler ve seyahat talebi doğrultusunda uyarlamaktadır.

Şirket, seyahat yasaklarının, kısıtlamaların arttığı ve dünya çapında ülkelerin sınırlarını kapattığı bir ortamda, yolcuların evlerine dönebilmesi için yolcu uçuşlarını makul çerçevede sürdürmeyi amaçlamıştır. Boeing 777 tipi kargo uçağı filosunu tıbbi malzeme gibi temel ürünlerin taşınması için kullanıma sokan şirket, ekonomiler ve topluluklar için hayati önem taşıyan uluslararası hava kargosu bağlantılarını muhafaza etmeye devam etmektedir.
 
Birçok havayolu müşterisinin uçuş sayısını büyük oranda azaltması veya hizmetlerini tamamen durdurması neticesinde, dnata da uluslararası ağı genelinde bazı ofislerini geçici olarak kapatarak operasyonlarını önemli ölçüde azaltmıştır.
 
Emirates Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Sn. Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum şu açıklamalarda bulundu: "COVID-19 salgını nedeniyle tüm dünya gerçek anlamda karantinaya girmiş durumda. Hem coğrafi olarak hem de sağlık, toplum ve ekonomi bağlamında, kapsam ve ölçek bakımından örneğine rastlanmamış bir kriz hali söz konusu. 2020 Ocak ayına kadar, Emirates Grubu mevcut mali yıldaki hedeflerine göre iyi bir performans sergiliyordu. Ancak COVID-19 geçtiğimiz 6 haftada bu durumda ani ve sancılı bir duraklamaya yol açtı.
 
"Global uçuş ağına sahip bir şirket olarak, ülkelerin sınırlarını yeniden açtığı ve seyahat etmeye olan güvenin yeniden tesis edildiği zamana kadar yolcu hizmetlerimizi sürdürmenin mümkün olmadığı bir durumdayız.

25 Mart Çarşamba tarihine kadar, yoğunluğun sürdüğü kargo uçuşlarına devam edilecek olsa da, Emirates yolcu operasyonlarının büyük kısmını geçici olarak askıya almıştır. Gelişmeleri yakından izlemeye devam edecek ve şartlar elverdiğinde hizmetlerimizi tekrar sunmaya başlayacağız."
 
Yolcuların ülkelerine dönüşünü desteklemek için hükümetler ve müşterilerden alınan talepler neticesinde, Emirates, sınırlar açık kaldığı sürece ve talep olması halinde, ikinci bir emre kadar aşağıdaki ülkelere yolcu ve kargo uçuşları gerçekleştirmeye devam edecektir: Birleşik Krallık, İsviçre, Hong Kong, Tayland, Malezya, Filipinler, Japonya, Singapur, Güney Kore, Avustralya, Güney Afrika, ABD ve Kanada. Durum dinamik yapısını korumakta olup yolcular uçuş durumlarını emirates.com üzerinden kontrol edebilirler.
 
Sheikh Ahmed şunları ekledi: "Emirates Grubu olarak güçlü bir bilançoya ve önemli bir nakit likiditeye sahibiz venormale dönüş için yeterince hazırlıklı olabilmek adına yerinde ve zamanında harekete geçerek azalan uçuş programlarının uzun süre devam etmesi halinde bunun altından kalkabiliriz ve kalkacağız."
 
Maliyet azaltma tedbirleri
 
Emirates Grubu, seyahat talebiyle ilgili görünümün pazarlar genelinde kısa ila orta vadede zayıf olmaya devam etmesi nedeniyle, maliyetleri kontrol altına almak için bir dizi tedbir almıştır. Bu tedbirler şunlardır:
 
İsteğe bağlı harcamaların ertelenmesi veya iptali

Gerekli olmayan işe alım ve danışmanlık işlerinin dondurulması
 
Maliyet tasarrufu ve verimlilik fırsatları bulmak için tedarikçilerle çalışılması
 
Azalan uçuş kapasitesi ışığında çalışanların ücretli veya ücretsiz izin almaya teşvik edilmesi
 
Sheikh Ahmed, maliyet tedbirleriyle ilgili ilgili şunları söyledi: "Çalışanlardan şirketten ayrılmalarını istemek yerine, iş gücümüzü korumak ve yetenekli ve becerili çalışanlarımızı mümkün oldukça bünyemizde tutmak istiyoruz. İşten çıkarma yoluna gitmek istemiyoruz. Talep tekrar yükseldiğinde, hızlı bir şekilde çıkış yaparak müşterilerimize hizmet sunmaya devam etmek istiyoruz."
 
Emirates Grubu güçlü bir likiditeye ve sağlıklı bir nakit pozisyonuna sahiptir ancak bu süreçte tedbir alarak maliyetleri azaltmaya yönelik adımlar atmaktadır. Emirates, pazarlarına hizmet etme konusunda kararlılığını sürdürmekte olup ilgili otoriteler izin verdiği anda normal uçuş programını devam ettirmeyi sabırsızlıkla beklemektedir.
 
Müşterilerin, çalışanların ve toplulukların korunması
 
Emirates Grubu, yolcuların ve çalışanların güvenliğini ve sağlığını korumak için en güncel kılavuzları uygulayabilmek adına durumu yakından takip etmekte olup tüm ilgili otoritelerle düzenli temas halindedir.
 
Emirates, COVID-19 riskini azaltmak için, çalışanlarına kesinlikle keyfi seyahat etmemeleri yönünde tavsiyede bulunmuş, operasyonel olarak uygun olan durumlarda tüm çalışanlar için evden çalışma politikalarınuygulamaya koymuş, tesislerinde gelişmiş temizlik ve dezenfeksiyon protokollerini devreye sokmuş, ofisin kilit giriş noktalarında sıcaklık taraması gerçekleştirmeye başlamış ve el temizliği ve sağlık uygulamaları ile ilgili kurum içi eğitim kampanyaları başlatmıştır.
 
Geçtiğimiz haftalarda, şirket ayrıca Dubai kalkışlı uçaklarının tamamında tedbir olarak gelişmiş temizlik ve dezenfeksiyon önlemleri almış olup yerel otoritelerin gerektirdiği tarama önlemlerini almak için havalimanlarıyla yakın temas halinde çalışmaktadır.
 
Kabin ekibi ve havalimanı ekipleri gibi ön büro çalışanlarına, görev sırasında güvende olmaları adına el dezenfektanı ve maske tedariki dahil destek verilmektedir.
 
Emirates Grubu, BAE'nin ulusal COVID-19 müdahalesi dahil olmak üzere, tüm pazarlarda toplumun sağlığını korumaya yönelik tüm girişimlere tam destek vermektedir.
 
Sheikh Ahmed şunları söyledi: "Şirketimiz ve seyahat sektörü açısından görülmemiş bir süreçten seçiyoruz ancak bunun üstesinden geleceğiz. Faaliyetlerimiz yara alıyor ancak uzun vadede önemli olan müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hizmet ettiğimiz toplumlar için doğru olanı yapmaktır.

Çalışanlarımız, ortaklarımız, müşterilerimiz ve diğer paydaşlarımızdan gördüğümüz destek ve dayanışmayla, Emirates'in bu zorluğun üstesinden gelerek bu süreçten daha da güçlü çıkacağından şüphem yok."
ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
Lufthansa, 7100 Uçuşunu İptal Etti
Lufthansa, 7100 Uçuşunu İptal Etti
Alman havayolu şirketi Lufthansa, koronavirüs sebebiyle mart ayı içerisinde
Flybe'ye corona vurgunu! İflas etti
Flybe'ye corona vurgunu! İflas etti
İngiltere'de Connect Havayolları'nın alt kuruluşu olan bölgesel hava yolu ş
Dünya pilot borsasına koronavirüs darbesi
Dünya pilot borsasına koronavirüs darbesi
DÜNYA genelinde koronavirüs alarmı devam ederken, havayolu şirketlerinin bi
Lufthansa doğruladı: 150 uçağını yere indirecek
Lufthansa doğruladı: 150 uçağını yere indirecek
Almanya'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Lufthansa, 150 uçağını yere in
Pegasus'tan İtalya ve Irak kararı!
Pegasus'tan İtalya ve Irak kararı!
Pegasus Hava Yolları, 26 Şubat 2020'den önce satın alınan ve 31 Mart 2020'y
Koronavirüs Lufthansa'yı vurdu
Koronavirüs Lufthansa'yı vurdu
Alman hava yolu şirketi Lufthansa, koronavirüs salgını sonrası hizmet maliy
Uçak Devi Boeing'de  737 Max Krizi Sürüyor
Uçak Devi Boeing'de 737 Max Krizi Sürüyor
Amerikan uçak firması Boeing, 737 Max krizini aşamıyor. ABD'de 3 havayolu ş
AtlasGlobal resmen iflas başvurusu yaptı!
AtlasGlobal resmen iflas başvurusu yaptı!
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Atlas Global Havayolları'nın resmen
Boeing'in CEO'su Hollanda'nın Davetini Red Etti
Boeing'in CEO'su Hollanda'nın Davetini Red Etti
Amerikan New York Times gazetesinin geçtiğimiz haftalarda gündeme getirdiği
SunExpress'in yeni CEO'su Max Kownatzki oldu
SunExpress'in yeni CEO'su Max Kownatzki oldu
Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in yeni CEO'su
Polonyalı LOT, Condor'u Satın Alıyor
Polonyalı LOT, Condor'u Satın Alıyor
Polonya'nın milli hava yolu şirketi LOT'un, iflas eden Thomas Cook'a ait Al
Ryanair Airbus'tan 100 adet uçak alacak
Ryanair Airbus'tan 100 adet uçak alacak
İrlanda merkezli havayolu şirketi Ryanair, Airbus SE'den 100 adet uçak satı
Emirates 2020'yi Pozitif Bir Görünümle Karşıladı
Emirates 2020'yi Pozitif Bir Görünümle Karşıladı
2019 yılını ürün, ağ ve müşteri deneyimi alanlarında önemli gelişmelerle ka
TV Harcamalarında En İyi 10 Havayolu 2019
TV Harcamalarında En İyi 10 Havayolu 2019
Southwest, TV reklam harcaması ikinci ve üçüncü sırada yer alan Türk Hava Y
Hava-İş: Bol kepçeden atmaya devam ediyor.!
Hava-İş: Bol kepçeden atmaya devam ediyor.!
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş), tüm suçu THY yönetimine attı.!
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Talip KISLAKÇI
   8 Mart 2020 Pazar
       Selman TENGÜZ
   9 Temmuz 2018 Pazartesi
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times