14.9 C
İstanbul
Salı, 7 Aralık 2021

Yenişehir Havalimanı’ndan uçuşlar neden yapılmıyor

Haftanın Haberleri

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, ”Geçtiğimiz yıl Mart ayı itibariyle Covid-19 bahane edilerek Yenişehir Havalimanı atıl duruma getirildi.

Şuan Türkiye’de birçok havalimanında uçuşlar devam ederken Uluslararası Yenişehir Havalimanı’ndan uçuşlar hala nedense yapılmıyor” dedi.

Özel, yaptığı yazılı açıklamada, atılan olumlu adımlar sonrası 2019 yılı itibariyle uçuşlarda adeta rekor üstüne rekor kıran Yenişehir Havalimanı’nın geçtiğimiz yıl Mart ayı itibariyle Covid-19 bahane edilerek atıl duruma getirildiğini belirtti.

”Şuan Türkiye’de birçok havalimanında uçuşlar devam ederken Uluslararası Yenişehir Havalimanı’ndan uçuşlar hala nedense yapılmıyor” diyen Özel, şunları kaydetti:

”Yenişehir Havalimanı şu anda sadece eğitimler içini kullanılıyor. Pandemi nedeni ile ülkemizdeki tüm havalimanlarında durdurulan uçuşlar Haziran ayı ile birlikte tekrar başlamışken Uluslararası Yenişehir Havaalanının bu uygulamanın dışında tutulması Bursa gibi önemli bir sanayi kentine karşı yapılan büyük bir ihanettir.

Bursa’mız çok büyük bir ticari potansiyele sahip önemli bir kentimizdir. İyi bir planlama ve profesyonel bir çalışma ile Yenişehir havalimanını işletecek güce sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

İktidar mensuplarının bir şekilde ülkemizdeki diğer havaalanlarını yeniden aktif hale getirirken Bursa Yenişehir Uluslararası Havalimanı’nı bugüne dek açmaması Yenişehir halkının kafasında ciddi soru işaretleri bırakmaktadır.

Türkiye’nin 4. büyük kenti, üretim ve ihracat üssü bir kentin ve onun yetiştirdiği isimlerin kentin ulaşımda bu kadar geri kalmasına müdahale edememesi gerçek bir acizliktir. Bu koşullarda Yenişehir Havalimanının kullanıma açılmaması yerel yönetimlerin başında bulunanların vizyonsuzluğu ve basiretsizliğinden başka bir şey değildir.

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı olarak bizler; Türkiye’deki bütün havalimanlarında halen iç ve dış seferler devam ediyor iken Yenişehir Havalimanı’mızda seferlerin yapılmamasını şiddetle kınıyoruz.

Ülkemizde ki birçok havalimanından daha donanımlı özelliklere sahip Yenişehir Havalimanımızın bırakın 2019 yılında ki Covid-19 dönemi öncesi uçuşlara dönmek yerine yurt içi ve dışı birçok yeni uçuşlar eklenerek tekrar aktif hale getirilmesini istiyor, bu konuda kayıtsız kalanları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

CORENDON AIRLINESspot_img

Son Dakika