spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Perşembe, 20 Haziran 2024

Yabancı Yolcular Anadolu Mutfağını Sevdi

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY) uçuşlarında Adana kebabı, çerkez tavuğu, imam bayıldı, dolma gibi Anadolu lezzetlerini sunma uygulaması yabancı yolcuların yüzde 90’nı tarafından memnuniyetle karşılanıyor. THY’nin ikram hizmetlerini yürüten Turkish Do&Co’nun Kurumsal iletişim Müdürü Şžeyda Güven, geleneksel Türk damak tadını THY yolcularıyla buluşturduklarını, Business Class yolcularına hitap eden uygulamanın büyük ilgi gördüğünü söyledi.

       

Yolcuların beğenisi üzerine Türk mutfağından yeni menüler eklediklerini belirten Güven, dönem dönem değişen bu menüler arasında Adana kebabı, Tokat Kebabı, sarma, dolma, lahmacun, imambayıldı, çerkez tavuğu, patlıcan köfte, babaganuş, haydari, humus, acılı ezme ve şakşukanın yer aldığını ifade etti.

       

Güven, yemeklerin Turkish Do&Co’nun istanbul, Ankara, Adana, Antalya’nın da aralarında bulunduğu 9 noktada usta aşçılar tarafından hijyenik koşullarda organik ürünler kullanılarak, hazırlandığını dile getiren Güven, yapılan araştırmada yolcu memnuniyet oranlarının yüzde 90’ların üzerinde çıktığını söyledi.

       

Güven, ‘Memnuniyet oranları, uygulamanın başarısını gösteriyor’ dedi. Yolcuların, yöresel yemeklerin sunulduğu lokantalarda görmeye alıştıkları lezzetlerle karşılaştıklarında şaşırdıklarını kaydeden Güven, ‘Yolcularımız kendilerini evlerinde gibi hissediyorlar. Türk yolcular kadar yabancılar da Anadolu mutfağına ilgi gösteriyor. Yemeklerimizi ilk defa tadan da var daha önceden sevdiği için için tercih eden de oluyor.

       

İkramların en iyi şekilde sunulması için ‘uçan aşçı’ uygulamasını da başlattık. Önemli bölümü önceden hazırlanan bu yemeklerin ısıtılması, servise hazırlanması ve sunumunda görev alan ‘uçan aşçılar’ THY’nin çok özel bir uygulaması. Dünyada da çok az hava yolu şirketinde buna rastlamak mümkün’ diye konuştu.

       

Güven, şu anda 80 civarında ‘uçan aşçı’nın THY’de hizmet verdiğini, bu rakamın 200’e çıkarılmasının planlandığını sözlerine ekledi.
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika