25.1 C
İstanbul
Pazar, 20 Haziran 2021

Vietnam Havayolları, 11 Airbus A321’i Açık Arttırmada Satacak

Haftanın Haberleri

Vietnamlı bayrak taşıyıcı Vietnam Havayolları, 11 yıldan fazla bir süredir havayolu ile hizmet veren 321 Airbus A12 CEO uçağını açık artırmaya çıkarmaya hazırlandığını söyledi.

Devlete ait havayolu şirketi, COVID-19 pandemisinin neden olduğu gelir kaybına karşı koymayı amaçlayan bir hareketle, nakit akışını artırmak için bu yılın sonlarında uçakları satmayı planlıyor.

Filosunu modernize etme bahanesi altında, bu ilk değil. Vietnam Havayolları kasasını yenilemek için uçak satmaya karar verdi. 2019 yılında beş Airbus A321-200CEO uçağını satışa çıkardı. Bir yıl sonra, hareketi tekrarlayarak dokuz Airbus A321CEO uçağını daha satışa çıkardı.

Vietnam Havayolları felaket bir ilk çeyrek geçirdi

Ho Chi Minh Menkul Kıymetler Borsası’ndan çıkarılma baskısı altında, Hanoi merkezli havayolu, 2021’in ilk üç ayında şimdiye kadarki en büyük üç aylık kaybını açıkladı.

SkyTeam üyesi havayolu, 4.97 yılının ilk çeyreğinde 216 trilyon VND (1 milyon $) kaybetti , birikmiş borcunu, charter sermayesinin biraz üzerinde olan 2021 trilyon VND (14.22 milyon $)’a yükseltti.

Jetstar Pacific Vietnam Havayolları getty

Vietnam Havayolları 321 ve 2019’de A2020 sattı. Fotoğraf: Getty Images
Göre ch-havacılıkVietnam Havayolları’nın şu anda 49’si aktif, 321’si aktif olmak üzere 200 Airbus A27-22’ü var. saklanmış. Vietnam Havayolları filosunun geri kalanı aşağıdaki uçaklardan oluşmaktadır:

2 adet Airbus A320neo

20 adet Airbus A321neo

14 adet Airbus A350-900s

7 X ATR 72-500s

4 adet Boeing 787-10

11 adet Boeing 787-9

Vietnam Havayolları, IATA Health Pass’ı deniyor

Vietnam Havayolları ile ilgili diğer haberlerde, havayolu, dijital uluslararası aşı pasaport programını denemek için Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ile bir anlaşma imzaladı.

IATA Travel Pass uygulaması, yolcuların COVID-19 aşı sertifikalarını veya doğrulanmış COVID-19 PCR sonuçlarını akıllı telefonlarında saklamalarına olanak tanıyacak. IATA, Travel Pass uygulamasının mevcut kağıt aşı sertifikalarından ve negatif PCR test sonuçlarından daha güvenli ve verimli olduğunu söylüyor.

Uygulamayı kullanmanın faydaları şunlardır:

Hükümetlerin, bilgileri sunan kişinin kimliğiyle doğrudan bağlantı kurarak aşı ve test sonuçlarının gerçekliğini doğrulamasını sağlar.

Havayollarının, bir yolcunun uçağa binmesine izin vermeden önce gerekli COVID-19 gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını doğrulamasını sağlar.

Test laboratuvarlarının veya aşı kuruluşlarının, hükümetlerin ve havayollarının aşı olduğunun veya COVID-19 için negatif test yapıldığının kanıtı olarak kabul ettiği dijital sertifikalar vermelerine olanak tanır.

Uluslararası yolcuların, bilgileri uçtukları havayoluna ve varış yerlerindeki sınır yetkililerine güvenli bir şekilde iletmelerine izin vererek, COVID-19 için aşılandıklarını veya testlerinin negatif çıktığını kanıtlamalarına olanak tanır.

Vietnam çevrimiçi gazetesiyle girişim hakkında konuşurken, VnExpress Vietnam Havayolları CEO’su Le Hong Ha şunları söyledi:

Girişimin en önemli amacı, insanların hava taşımacılığına olan inancını yeniden canlandırmak ve güvenli ve sorunsuz seyahati sağlamak” dedi.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

BLUESKY AWARDSspot_img

Son Dakika