spot_img
spot_imgspot_img
33.2 C
İstanbul
Salı, 16 Temmuz 2024

Venezuela’da Ulusal Havalimanı Bitcoin kabul etmeye hazırlanıyor

Seçtiklerimiz

Havaalanı, yeni ekonomik ve teknolojik sistemlerde ilerlemek istiyor.

Bitcoin ve kripto paralar ülkeler üzerinde daha fazla kullanım alanına sahip olmaya devam ediyor. Venezuela’daki büyük bir uluslararası havalimanının, biletler ve diğer hizmetler için ödeme olarak Bitcoin kabul etmeye hazırlandığı bildiriliyor.

Ülkenin haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre Simon Bolivar Uluslararası Havaalanı, kripto para ödemelerinin yerel endüstri standartlarına uymasını sağlamak için çalışıyor. Maiquetia olarak da bilinen havaalanı, Venezuela’nın başkenti Caracas şehir merkezinde bulunuyor.

Maiquetia havaalanı müdürü Freddy Borges, havaalanının Bitcoin, Dash ve Venezuela’nın petrole bağlı dijital para birimi Petro dahil olmak üzere birçok kripto para birimini kabul etmeyi planladığını söyledi. Havaalanı yönetiminin Venezuela’nın Ulusal Kripto Varlıklar ve İlgili Faaliyetler Denetleme ile koordineli olarak yeni ödeme seçenekleri sunacağı kaydedildi.

Borges, Maiquetia havaalanında kripto ödemelerinin başlatılmasının, şirketin uluslararası standartlara doğru ilerleme ve dijital para biriminin benimsenmesini sağlama taahhüdünü işaretleyeceğini belirtti.

Yöneticiye göre, kripto ödeme seçeneği, Rusya’dan gelenler de dahil olmak üzere yabancı turistlere fayda sağlayacak. Haber, Venezuela’nın bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) denemesi sırasında geldi. Ülkenin merkez bankası 1 Ekim’de dijital Venezuela bolivarını piyasaya sürdü.

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli havaalanları ve havayolları, son yıllarda kripto ödemeleri ve blok zinciri tabanlı işlevleri tanıtmanın yollarını araştırıyor. Mart ayında Letonya havayolu airBaltic, 2014 yılında kripto ödemelerini başlattıktan sonra bilet ödemeleri olarak Ethereum ve Dogecoin kabul etmeye başlamıştı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika