Merhabalar Değerli Okurlarım Hatırlarsanız; 27.07.2015 Tarihinde ’’THK Türbilans’ta’’ başlıklı köşe yazımda Kurum ve Vacit Öktem Bey ile ilgili yazımı kaleme almış ve borçlardan ve yolsuzluktan bahsederek kurum başkanı seçilen Sayın Vacit Öktem Bey’in yolsuzluklarla anılır bir başkan konumuna geldiğini iddia etmiştik. Köşe yazımdan 13 gün sonra bahsi ettiğimiz vahim iddialar ve kurum geleceğinin pek parlak olmadığını beyan etmiş ve bu elzem durum karşısında kamuoyunu tam aydınlatmıştık ki; Ne hikmetse bir anda THK Başkanı Vacit Öktem Bey’in İstifa haberi gündeme bomba gibi düştü. Sormazlar mı insana seçimlere az bir zaman kala bu ne telaşın, bu tedirginliğin Sebeb-i Hikmeti nedir diye?