spot_img
spot_imgspot_img
7.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Uşak Uçuş Okulu İstiyor

Seçtiklerimiz

THY’nin uçuş okulları açmak için araştırma yaptığını belirten Yılancıoğlu, söz konusu okulun Uşak’a açılması için milletvekillerinden destek istedi.
 
Uşak Havaalanı’nın Bölgesel Zafer Havaalanı’yla işlevini yitireceğini iddia eden Azmi Yılancıoğlu, Uşak’a uçuş okulu açılmasını istediklerini söyledi.
 
Türk Hava Yolları’nın (THY) uçuş akademisi için çeşitli illerde incelemeler yapması Uşak’ın dikkatini çekti. Kısa bir süre önce THY’nin bu konuda ön çalışmaya başladığını hatırlatan Uşak SMMMO Başkanı Azmi Yılancıoğlu, “Uçuş okulu için Uşak’ın da incelenmesi gerekiyor” dedi.
 
THY’nin kurmayı planlandığı okulda yılda 300 pilotun yetişeceğini belirten Yılancıoğlu, “Uşak Üniversitesi’nin kurulmasıyla esnafın işleri arttı. Bacasız sanayi olan eğitimden Uşak sadece üniversite bazında faydalanıyor. Çevre illere bakıldığında jandarma birlikleri, polis okulları ve diğer alanlardaki kurumların yaygın bir şekilde yer aldığını görüyoruz. En yakın komşularımızda polis okulu ve askeri birlikler var” dedi.
 
Uşak’a 45 dakika mesafede hizmet verecek olan uluslar arası bölgesel Zafer Havaalanı’nın açılmasıyla mevcut alanın işlevini yitireceğini öne süren Yılancıoğlu, “Uşak Havaalanı’nın kapanması gündeme gelebilir. Elimizdeki değeri en iyi şekilde kullanmalıyız. Havacılık okulu Uşak’a açılmalı. Çünkü biz komşulara göre daha az devlet yatırımı gördük ve boşalmaya müsait bir alanımız var. Eğer buraya havacılık okulu açılırsa hem eğitim daha rahat olur; hem de kent önemli bir kazanımı bünyesine katar” dedi.
 
Uşak milletvekillerinin THY’nin havacılık okulunun kente kazandırılmasıyla ilgilenmesini isteyen Yılancıoğlu, “Milletvekillerimiz bu konuya acilen el atması lazım. Biz sivil toplum olarak gerekli desteği vermeye hazırız. Uşak bir çok konuda treni kaçırdı fakat bu sefer treni kaçırmayalım. Etkili bir lobi çalışması ile hep birlikte uçuş okulunu ilimize kazandıralım istiyoruz” dedi.

Keywords: adana uçuş okulu, afa  uçuş okulu, anadolu yıldızları uçuş okulu, ankara uçuş okulu, antalya  havacılık okulu, antalya uçuş okulu, atlantik uçuş okulu, atlas jet uçuş  okulu, atlas uçuş okulu, atlasjet uçuş okulu, atpl eğitimi, ay jet uçuş  okulu, ayjet anadolu yıldızları uçuş okulu, ayjet uçuş okulu, bon air,  bon air uçuş okulu, duha havacılık, duha havacılık okulu, duha uçuş  okulu, ege air uçuş okulu, ege uçuş okulu, er-ah havacılık uçuş okulu,  er-ah uçuş okulu, erah uçuş okulu, eskişehir pilot okulu, eskişehir uçuş  okulu, gta san andreas uçuş okulu, hava okulu, havacılık akademisi,  havacılık eğitim merkezi, havacılık eğitimi, havacılık kursları,  havacılık kursu, havacılık okulları, havacılık okulu, helikopter pilot  eğitimi, helikopter pilot kursu, helikopter pilotu olmak, istanbul uçuş  okulları, istanbul uçuş okulu, izmir uçuş okulu, model uçak kursu, nasıl  pilot olunur, pilot eğitimi, pilot eğitimi ücretleri, pilot kursu,  pilot lisansı, pilot nasıl olunur, pilot okulları, pilot okulu, pilot  okulu fiyatları, pilot okulu ücretleri, pilot olmak, pilot olmak  istiyorum, pilotaj eğitimi, pilotluk eğitimi, pilotluk kursları,  pilotluk kursu, pilotluk okulları, pilotluk okulu, pilotluk okulu  ücretleri, planör uçak, planör uçuş okulu, planör uçuşu, ppl lisansı,  sabiha gökçen uçuş okulu, samair uçuş okulu, sindel havacılık, sindel  uçuş okulu, sivil havacılık kursları, sivil havacılık kursu, sivil  havacılık okulları, stella uçuş okulu, tai uçuş okulu, tarkim havacılık,  tarkim uçuş okulu, thk, thk istanbul uçuş okulu, thk pilot eğitimi, thk  uçuş, thk uçuş okulu, thk uçuş okulu fiyatları, thk uçuş okulu  istanbul, thk uçuş okulu ücretleri, ticari pilot lisansı, top air uçuş  okulu, tusaş uçuş okulu, türk hava kurumu kursları, türk hava kurumu  uçuş okulu, türk kuşu uçuş okulu, türkiye deki uçuş okulları, türkkuşu  pilot okulu, uçak eğitimi, uçak teknisyenliği kursu, uçuş akademisi,  uçuş eğitim okulları, uçuş eğitimi, uçuş kursları, uçuş kursu, uçuş  meleği aranıyor,

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika